Volvo V90 tanıtıldı

Volvo'nun büyük sedan modeli S90 station wagon kardeşine kavuştu.

Volvo V90 tanıtıldı
HABERİN GALERİSİ
Volvo V90

Volvo V90

Volvo'da değişim rüzgarları esmeye devam ediyor. İsviçre merkezli markanın yeni tasarım anlayışını ilk olarak XC90 isimli SUV ile görmemizin ardından büyük sedan S90, bunu pekiştirmişti. Şimdiyse sıra, Avrupa'da çok popüler olan station wagon seçenekte.

Görünüme bakıldığında D sütununa kadar sedan kardeşinden farksız olduğu fark edilen V90'da "Thor'un çekici" olarak adlandırılan LED far tasarımı da korunmuş. Genel olarak sade ve akıcı hatlara sahip olan station wagonun arka bölümü dinamik bir karakter sunuyor. Bagaj kapağı üzerinde yüzgeç anten ve spoiler yer alırken stoplar D sütununun tamamını geçip bagaj kapağında son buluyor.

İç mekanda da sedan kardeşinin izinden giden otomobilin ön bölümünde bir farklılık yok. Arka kısımdaysa, otomobilin yapısından ileri gelen baş mesafesi kazancı beklenen bir artı. Bu tip araçların asıl önem verilen bölümü olan bagajda da kromajlı yük kancaları ve pahalı halılar gibi lüks aksesuarlar görülebiliyor. Sunulan hacimse koltuklar yatırıldığında 1.526 litre.

Kaputu altında bulunan üniteleri de XC90 ve S90 ile paylaşan otomobilin en güçlü seçeneği yine T8 ismini alacak. Hibrit modelin 2 litre hacimli benzinli motoru hem turbo hem de kompresör beslemeye sahip. Elektrik motoruyla da birleşince 407 beygir güç, 640 Nm tork üretebilen araç 45 km elektrik menziline sahip. 0'dan 100 km/s sürate 5.2 saniyede ulaşabilen V90 T8'in ortalama yakıt tüketimiyse 2.1 litre/100 km olarak açıklanıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER