Volvo S90 D5 iki farklı donanımla geliyor

Sağlamlığı ile her zaman en çok tercih edilenlerden olan Volvo markası bu kez Volvo S90 D5 modeli ile görücüye çıkıyor. Volvo S90 sınıfının en uzun ve en geniş aracı oluyor.

Volvo S90 D5 iki farklı donanımla geliyor

Volvo markası dünya genelinde yankı uyandıracak yeniliklerine ve üretimlerine devam ediyor. En son adını Volvo S90 D5 modeli ile duyuran marka ferahlığı ve üstün performansı bir araya getirdi. Türkiye'de şuan 2.0 litrelik D5 dizel ünitesi ile bulunan model 480 NM tork ve 235 HP güç üretebiliyor. Sınıfının en alçak, en uzun ve en geniş modeli olan aracın içinde 5 kişi yolculuk yapabiliyor. Tam olarak 1443 mm yükselik, 4963 mm uzunluk ve 1890 mm genişliği olan araç tasarımında C formlu arka farları, LED gündüz farları şık yapısıyla hayranlık uyandırıyor.
 
HEM HIZ DA HEM TÜKETİM DE İDDALI
 Volvo S90 dizel modelinde 0'dan 100 km'ye sadece 7.3 saniyede çıkabiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemli olan araç sekiz ileri otomatik şanzıman ile tamamlanıyor. S90 modelinin içerisinde aynı zamanda turbodan dolayı yaşanan gecikmeyi önleyen bir düzenek bulunuyor, bu düzenek sayesinde otomobilin performansında düşme yaşanmıyor ve daha çabuk hızlanması sağlanmış oluyor. Ayrıca yakıt tüketimi de düşük olan aracın  frenlerinde ve direksiyonlarında sürüş modları yer alıyor.  İçerisinde dijital gösterge paneli, Pilot Assist, tablet ekran, Adaptive Cruise Control sistemi gibi önemli donanımlarda bulunuyor. Adaptive Cruise sisteminde sürücünün önündeki otomobil ile aynı anda hareket etmesi sağlanırken, yarı otonom sisteminde ise sadece direksiyonu tutarak otonom sürüş keyfi yapılabiliyor. Sürücünün her daim konforda olması için araç içi malzemelerin kalitesi de korunuyor.
 
ÖNCE XC90 SONRA S90 MODELİ 
Volvo bu modelinden önce XC90 ile ön plana çıktı. Ardından gelen Volvo S90 ise iç ve dış tasarım açısından benzerlikler taşıyor. Güvenlik donanımlarının da üzerinde duran marka tüm bu özelliklerinin yanı sıra büyük hayvan algılama donanımı da barındırıyor. Zemine iyice tutunan araç yine namını koruyor ve kullanıcıları şaşırtmıyor. Şık ve sportif olmayı aynı anda başarabilen aracın Eylül ayı içerisinde sürücüleriyle buluşturulması planlanıyor. İki farklı pakette sunulacak olan Volvo S90'ın başlangıç ücreti 291.540 TL olurken, tüm donanımlı olan paketin seçilmesi halinde bu fiyat artıyor ve 317.340 TL'ye kadar yükseliyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2017, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER