Volvo'nun elektrikli kamyonu FE Electric görücüye çıktı

Volvo Trucks, tamamen elektrikli ikinci kamyon modeli FE Electric’i resmen tanıttı. 27 tona kadar ağırlık taşıyabilecek şekilde üretilen FE Electric, şehir içi dağıtım ve çöp toplama işleme işlemleri için tasarlandı.

Volvo'nun elektrikli kamyonu FE Electric görücüye çıktı

Volvo Trucks, tamamen elektrikli ikinci kamyon modeli FE Electric’i resmen tanıttı. 27 tona kadar ağırlık taşıyabilecek şekilde üretilen FE Electric, şehir içi dağıtım ve çöp toplama işleme işlemleri için tasarlandı. Görücüye çıkan kamyonla ilgili açıklamalarda bulunan  Volvo Trucks Başkanı Claes Nilssonn, “Volvo FE Electric’in piyasaya sürülmesiyle, şehir operasyonları için çok geniş bir yelpazede elektrikle çalışan kamyon çeşidine sahip olduk ve elektrikli ulaşım çözümlerinde sunduğumuz araçların geliştirilmesinde bir başka stratejik adım daha attık.” ifadelerini kullandı.

İki elektrikli motor ile hayat bulacak olan Volvo FE Electric, 503 hp güce kadar çıkabilecek. 200 kilometrelik menzil sunan model, CCS2 şarz cihazı sayesinde 1.5 saatte şark olabiliyor.  esla Semi' nin en büyük rakibi olan yeni 2019 Volvo FE Electric'in 2019'da satışa çıkması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2018, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER