Volkswagen Atlas SUV 20 inç tekerleri ile parlıyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen yenilenen donanım paketleri ile karşımıza çıkıyor. Özel tasarlanmış tamponları ve 20 inç tekerleği ile Volkswagen Atlas SUV artık daha konforlu.

Volkswagen Atlas SUV 20 inç tekerleri ile parlıyor

Ürettiği araçlarla her zaman ilgi gören otomobil markalarından biri olan Volkswagen yeni modeli ve motor seçenekleri ile bu ilgiyi ikiye katlamak istiyor. Volkswagen Atlas SUV  modelini Chattanooga'da üretmeye başlayan şirket 2.0 litre TSI 235 HP benzinli ve 3.6 litre V6 276 HP benzinli motorunu sunuyor. Yedi kişilik olan araç kalabalık ailelerin tercihi olacak kadar birçok donanımı da beraberinde getiriyor. Atlas SUV için SE, SEL ve yakın zamanda satışa sunulacak olan R-Line donanım paketinin de sürücülere yakın zamanda sunulacağı belirtildi. Şık ve sportif tasarımıyla yenilendiğini belli eden otomobilin sürüş keyfine yeni bir boyut kazandıracağı düşünülüyor. Volkswagen markası böylece üretim %26 alanında büyümeyi de amaçlıyor.
 
3 AYRI DONANIM PAKETİ 2 FARKLI MOTOR
Volkswagen Atlas SUV sadece 3 donanım paketi ve 2 farklı motor seçeneği ile gelmiyor, aynı zamanda 20 inç alaşımlı tekerleği, paslanmaz çelik fren ve gaz pedalı, sadece R-Line paketi içinde yer alan özel bir direksiyon, yenilenişini belli eden değiştirilmiş dizaynı ile ön ve arka tampon da kullanıcılara sunuluyor. Otomobilin içerisinde R-Line logosu dikkatleri çekerken dış dizaynda da tekerlekler öne çıkıyor. Volkswagen Atlas'ın dört tekerlekten çekiş versiyonunun ise şimdilik sadece 3.6 litre V6 motor sisteminde olduğu görülüyor.
 
ŞİMDİLİK AMERİKA'DA
Üretim alanında da büyümeye gitmek isteyen Volkswagen 665.000 m2'lik bir alan üzerine fabrika inşa etti ve 900.000.000 $ doları gözden çıkardı. Atlas SUV modelinin şimdilik sadece Amerika için üretileceği ve burada satışa sunulacağı belirtiliyor. Şirket yetkilileri araç ile ilgili açıklamalarda bulunarak otomobil tutkunlarını heyecanlandırsa da şimdilik Amerika pazarında satışa sunulacak olması hayal kırıklığı yarattı. İlerleyen zamanlarda aracın Türkiye piyasasına girip girmeyeceği de alınan kararlar doğrultusunda değişebilir. Halkın Arabası anlamına gelen Volkswagen 1937 yılında Alman İşçi Partisi tarafından Alman Otomotiv Birliğine kurduruldu. Şirketin içerisinde barındırdığı araç markalar arasında Volkswagen Ticari Araç, Porsche, Seat, Audi, Skoda, Bentley, Lamborghini gibi markalarda bulunuyor. Batı Almanya'nın 1953 yılında en çok araç üreten fabrikası haline gelen marka 1981 yılında Dr. Hahn'ın öncülüğünde birçok yenilik yapıldı.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER