Volkswagen Arteon sürprizlerle geliyor

Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkması beklenen Volkswagen Arteon sürprizlerle geliyor. Aracın tasarımcısı Tobias Sülhmann beklentileri yükseltecek bir açıklama yaptı.

Volkswagen Arteon sürprizlerle geliyor

Volkswagen markası umduğunu bulamadığı ve satış grafiklerini yükseltemediği için CC modelini artık üretmeyecek. Bunun yerine gelecek olan Volkswagen Arteon 2017 için şimdiden hazırlıklara başlandı. Aracın Mart ayında yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı'na kadar yetiştirilmesi ve kullanıcılara sunulması bekleniyor. Volkswagen Arteon için tasarımcısı Tobias Sühlmann "Sürprizlere hazır olun." diyerek beklentileri üst seviyeye çıkardı.

CC MODELİNİN YERİNE GEÇECEK
Volkswagen Arteon'un CC modelinin yerine geçeceğinin duyulması üzerine tasarım hakkında da çeşitli söylentiler yayıldı. Bu söylentilerin ardından aracın Grand Tourer dizaynında olacağı ve aynı zamanda daha uzun ve daha geniş olacağı belirtildi. Test aşamasına gelinen araçta tasarımın yanı sıra 280 beygir ve dört teker çekiş gücü de bulunacağı söyleniyor. Daha önce kamuflajlı hali ile görülen aracın tasarımının GTE Coupe'nin dizaynıyla benzer olacağı düşünülüyor.

PERFORMANS ÜSTÜNLÜĞÜ
Volkswagen Arteon'un özellikleri arasında 7 ileri otomatik şanzıman, 190 HP güç üretimi yapan 4 silindirli benzinli motor ve yenilenmiş debriyaj sistemi de bulunuyor. Aracın test sürüşlerinin Güney Afrika'da devam ettiği söylenirken Audi A5 modeline de rakip olacağı ifade edildi. Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in Arteon adını vermesinin nedeni ise ilk hecesinde "art" sanat anlamına geliyor olması ve Çin'in lüks aracı "Phideon"un son hecesinden alınarak premium göstergesi olarak açıklanıyor. Araç için geri sayım sürerken zarif tasarım detayları da dikkat çekiyor.

TASARIMDA GÖZE ÇARPANLAR
Volkswagen Arteon dinamik yapısı ve ön tasarımı ile ilerleyen yıllarda yapılacak Volkswagen modellerine ilham olabilir. Aracın ön farları ve burun dizaynında farklı bir görünüm yapılırken ön ızgara sisteminde ise her çıtası üç boyutlu dizayn edilen farlarla bütünlük sağlanıyor. Büyük bagaj, çerçevesiz camlı kapılar ve LED farları ile aracın estetiksel detayları ortaya çıkıyor. Çıkış tarihi henüz belli olmayan aracın fuarda tanıtıldıktan sonra gelecek sene satışa çıkarılması bekleniyor. Volkswagen Arteon 2017'nin satış fiyatının ise 35-40 bin Euro arasında olacağı düşünülüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER