2017 Makyajlı Volkswagen Golf Özellikleri

Wolksvagen grubu otomobil tarihinin en çok satan modellerinden biri olan Golf’ü makyajladı. Peki makyaj sonrası Golf’te neler değişti? İşte merakla beklenen o yenilikler.

2017 Makyajlı Volkswagen Golf Özellikleri
 İç Mekan
İç mekanda kullanılan malzeme çoğunlukla benzer olsa da en önemli değişiklik artık Yeni Tiguan ve Passat’ta olduğu gibi hayalet gösterge opsiyonu sunulunacak olması. Bunun yanı sıra multi medya ekranı da yenilendi. Satın alınan versiyona göre 6,5 ila 9,2 inç büyük olacak olan multimedia ekranı artık hem daha hızlı, hemde çok daha net. Premium modellerde yeni yeni görmeye başladığımız hareket sensörünün de opsiyonel olarak sunuluyor olması büyük artı. Torpido da bulunan sim kart girişi sayesinde internet desteği de mevcut. Vokswagen daha önce beğenilmeyen masajlı koltuklarınınıda geliştirdi ve yeniledi. Yeni Golf zaten çok az olan eksiklerini de kapatmış gibi görünüyor.

Dış Tasarım
Çizgilerine bağlı kalmayı seven Wolswagen yine sürprize yer vermedi. Dış mekanla ilgili belirgin değişikler ise şöyle; makyajsız versiyonda U formunda olan gündüz farlarının artık L şeklinde olması, arka stoplar ve fren lambalarının led olmasıve Audi grubundan alışık olduğumuz hareketli sinyal lambaları. Makyajlı golfte led farlar da artık standart. 2018 de kasanın tamamen yenileneceği söylentileri de artık daha çok konuşuluyor.

Sürüş ve Motor
Makyajlı golfte artık drive sellect(uyarlanabilir süspansiyon) modları da mevcut. Bunun yanı sıra adaptif hız sabitleyici de 0-210 km. Aralığında çalışabiliyor. Bu özelliklerle DSG şanzımanın kusursuzluğunun buluşması bizleri otonom sürüşe bir adım daha yaklaştırıyor.
Makyajlı Golf’ün bazı motorları da yenilendi.  Gti versiyonun baz versiyon güç değeri 20 PS artarak 250 PS e yükseldi. Daha da önemlisi 1.4 TSI motor artık yerini yeni 1.5 TSI Evo motora bırakacak. 150 PS güç üreten yeni motorun resmi olarak açıklanmasa da 200 Nm civarında bir tork değeri olduğu tahmin ediliyor. 1300 devirden itibaren maksimum tork değerini vereceği söylenen motorun özellikleri oldukça iddalı. 1.5 litrelik yeni motor yakıt tüketimi konusunda da iyileştirilmiş. Muadiline %10 daha az yakıt tükettiği söylenen motorla ilgili kullanıcı yorunları da oldukça olumlu. Sözün özü biz makyajlı Golf’ü çok beğendik, seçim sizin. :)
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2017, 19:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER