2018 Toyota Auris Tanıtıldı

2018 Toyota Auris modeli, her yönünden yenilik yaşayarak Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı.

2018 Toyota Auris Tanıtıldı

Ön ızgaranın alt kısmında yer alan çıta ve ön farlar kırmızı detaylarla donatılmış. Yandan bakıldığında Yaris modelinde görülen kırmızı-siyah çıkartma düzeni göze çarparken siyah tavan ve koyu renkli alaşım jantlar tasarımın agresifliğini tamamlamış. Buna birde bu açıdan hafifçe seçilen arka spoyleri eklediğinizde, karşınıza hiç beklemeyeceğiniz kadar hırçın bir Auris çıkıyor.

Auris modelinin motor yelpazesinde 3 farklı seçenek yer alıyor. Sunulan yegane içten yanmalı motor olan 1.2 litrelik turbo benzinli motora 122 bg’lik 1.8 hibrit ve yeni geliştirilen 180 bg’lik 2.0 hibrit güç üniteleri eşlik ediyor. Kaput altı güncellemeler ile Auris GRMN, yüksek ihtimalle 250-260 bg dolaylarını görebilir.


 2018 Auris ebatsal olarak da iyileştirmeler elde etti. Toplamda 40 milimetre artırılmış uzunluğuyla fark yaratan modelde aks mesafesi ve genişlikte yapılan artışlarla birlikte, içeride çok daha ferah bir yaşam alanı sunuluyor. Markanın yeni nesil platformu TNGA üzerine geliştirilmesiyle birlikte en büyük eksikliklerinden biri olarak görülen sürüş dinamiği konusunda da artık çok daha iyi olan Auris, arkadan çok noktalı süspansiyonu ve artırılan burulma direnciyle özellikle virajlarda eksiklerini kapatacak gibi gözüküyor. Toyota’nın dış tasarım konusunda “evrim” tuşuna bastığı Auris’te slim-LED gündüz farları, LED arka stoplar, sportif tamponlar, difüzör ve egzozla asi görünüm her noktada hissediliyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER