Tesla Model X Mars'ta hissettiriyor

Tesla'nın gündemden düşmeyen aracı Tesla Model X Mars özelliği ile sürücüleri heyecanlandırıyor. 259 ve 503 beygir güç üreten araç disko topuna da dönüşüyor.

Tesla Model X Mars'ta hissettiriyor

Tesla araç tutkunlarını şaşırtacak yenilikleri ile gün yüzüne çıktı. Tasarım olarak da dikkat çekici yönleri bulunan Tesla Model X teknolojik donanımları da ön planda tutuyor. Araçta 360 derece sonar aktif kamera, otomatik vites ve ışık sistemleri bulunuyor. Böylece güvenlik ve görüş açısı had safhaya çıkıyor. Keskin ve karizmatik bir bakış havası yaratan farları ile de dikkat çeken Tesla Model X'de  diğer klasik araçlarda olan on tampon ızgaraları bulunmuyor. Tesla'nın farkı tam da burada başlıyor fakat bitmiyor, çünkü araç sürücülerine benzersiz deneyimler de sunuyor.
 
MARS EFEKTİ
Saatte 155 km hıza ulaşabilen Tesla Model X 259 ve 503 beygir gücünde olmakla birlikte 0 km'den 60 km'ye 3.8 saniye içerisinde çıkabiliyor. Otomatik vitesli, çelik çerçeveli ve alüminyum sütunlara sahip olan araç navigasyon sisteminde "Mars" özelliği bulunuyor. Bu özellik araç içinde bulunan ekrana Mars yazıldığında aktif hale geliyor ve ekranda Mars yüzeyi beliriyor. Sürücü aracı sürmeye başladığında ise yüzey kayıyor.
 
DİSKO AMBİYANSI
Sürpriz yumurta olarak sunulan bir diğer efekt ise yeni yılda gösterildi. Yine Model X içerisinde yer alan ekrana Holiday yazıp Tesla'nın butonuna beş saniye bastığınızda araç adeta bir diskoya dönüşüyor. Sürücü araçtan inip kapıları gitlediği zaman Model X müzikle birlikte farlarını yakıp söndürebiliyor. Birbirinden iddalı teknolojik gelişmeleri içerisinde sunan Tesla'nın X P90D modeli için ön sipariş verilebiliyor. Tam paket için 150 bin dolar ödeme yapılması gerekirken, diğerleri için ise 80 bin dolar ödeme gerekiyor.
 
5 YILDIZ ALDI
Araç  çarpışma teslerinden de 5 yıldız alarak geçti. Fakat Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde aracı garajına park etmek isteyen Ji Chang Son evinin salonuna girdi. Sürücü olay ile ilgili aracın kendi kendine gaza bastığını ve kazanın bu şekilde olduğunu söyledi. Olay mahkemeye taşındı ve Ji Chang Son aracın kendi kendine tam güç ile ileri gitmeye başladığını sonrasında ise  garajımın duvarına çarparak her şeyi darmadağın edip salona kadar girdiğini söyledi. Tesla cephesi ise konuya ilişkin
aracın log kayıtları dahil tüm deliller olayın, Ji Chang Son'un gaza basmasıyla gerçekleştiğini gösterdiğini ifade etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER