Tesla Model 3

Tesla'nın ses getirmesi beklenen kompakt modeli düşünülenden fazla ilgi gördü.

Tesla Model 3
HABERİN GALERİSİ
Tesla Model 3

Tesla Model 3

Tanıtıldığı gün 180.000 üzerinde sipariş alan otomobilin sipariş sayısı günümüzde 400.000'i geçmiş durumda. Elektrik motorlu araçlarıyla tanınan Tesla'nın büyük kitlelere ulaşmasını sağlayacak olan otomobil görevini üstlenen Model 3 görünüm olarak büyük bir farklılık sunmuyor. Yuvarlak hatlar, ön panjur yerine kullanılan dik inen tampon, daha aerodinamik yapıya sahip kapı kolları, dev bir panoramik cam tavan ve LED aydınlatma grubuna sahip olan otomobilin arka bölümünde Model S izleri görmek mümkün.

Sade bir iç mekan tasarımı sunan otomobilde üst ve alt kısımları düzleştirilmiş küçük çaplı direksiyon simidi Peugeot modellerine göz kırparken göstergeler dahil bütün kumanda elemanları orta konsolda sunulan dev dokunmatik ekran üzerine alınmış.

Diğer Tesla modelleri gibi birçok farklı güç seviyesinde sunulacak olan Model 3'ün en düşük güçlü seçenekleri 0'dan 100 km/s sürate yaklaşık 6 saniyede ulaşabilirken en düşük menzilli araçlar tek şarjla 350 km yol yapabilecek. Otomobilin fiyatıysa A.B.D. pazarında 35.000 Dolar seviyesinden başlıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER