Suzuki Swift 2017 4. nesli ile daha teknolojik

Suzuki Swift 2017 yenilenen dördüncü nesli ile artık daha teknolojik özelliklere sahip oldu. Otonom sürüşün yanı sıra araçta adaptif hız sabitleyici ve acil fren sistemi de bulunuyor.

Suzuki Swift 2017 4. nesli ile daha teknolojik

Değişmiş yapısı ve özellikleri Suzuki Swift 2017 dikkat çeken güvenlik donanımı ve hafifletilmiş hali ile merak uyandırıyor. Japon markası olan Suzuki'nin dördüncü nesli olan aracın öncelikle Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtılması ardından da satışa sunulması bekleniyor. Kullanıcıyı kendine çekecek donanımları ve performansı ile Suzuki Swift'in beklediği ilgiyi göreceği düşünülüyor. Önceki modellerine göre daha hafif olan araç yaklaşık olarak 840 kg ve 10 mm daha uzun boyuta sahip olmaktadır.

DAHA DİKKAT ÇEKİCİ
Daha önce bilgilerinin sızdırılması ile konuşulan araç Heartect platformu üzerinde geliştirildi ve sonunda kullanıcıların karşısına çıktı. Hız sabitleme, otomatik klima, navigasyon, çarpışma önleme, şerit takip ve multimedya ekran gibi üstün özelliklere sahip olan araç günümüz teknolojisinin hakkının veriyor. Multimedya sistemi aracın hibrit versiyonunda renkli olarak bulunurken, standart versiyonunda ise tek renk olarak bulunuyor. Teknolojik anlamda bunlarla da sınırlı kalmayan Suzuki Swift 2017 içerisinde Apple CarPlay ve Android Auto, kamera, radar sistemi, fren asistanı da yer alıyor. Sürüş güvenliğine de önem verilen araçta altı tane hava yastığı bulunurken ESP, ABS ve otonom sürüş sistemi de bulunuyor.

ARTI GÜÇ ÖZELLİĞİ
Sadece teknolojik ve donanımsal özelliklerle kalmayan Suzuki Swift 2017 gücüne güç katacak yeniliklere de el attı. Önceki modellerindeki motor sisteminde kullandığı 1.2 litre ve 1.0 litre motorları devam ettiren marka gücünde 94 ve 100 beygir farklılık gösteriyor. Ayrıca araca 50 NM tork eklenerek elektrik motorları ile artı bir güç ekleniyor. Şanzıman konusunda da yenilik yapan Suzuki hibrit versiyonlarında otomatik CVT şanzıman bulunduruyor. Aracın ölçülerine bakılacak olursa genişliğinin 1.695 mm ile değişmediği görülüyor, fakat uzunluk olarak 3.840 mm ve yükseklik olarak da ise 1.500 mm olduğu belirtiliyor. Suzuki Swift 2017'nin aks mesafesi ise 2.450 mm uzunluğa olmaktadır. İlk olarak Japonya'da satışa çıkması beklenen aracın iç hacmini daha da genişlettiği gözle görülür hale geldi.

TASARIM DETAYLARI
Tasarımı içerisinde ışıklandırmaları ile dikkat çeken aracın arka kısmında C yapılı aydınlatmaları bulunurken, ön tarafta ise LED ışıklandırmaları bulunuyor. Suzuki Swift 2017'nin kapılarında da kol kısmı yokmuş gibi gizli bir dizayna gittiği görülüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER