Skoda Kodiaq’la iddialı geliyor

Skoda Kodiaq’ta iki dizel ve üç benzinli olmak üzere beş farklı motor seçeneği sunulacak. 1.4 litre ve 2.0 litre arasında hacimlere sahip motorlar, 125-190 bg arasında güç üretiyor.

Skoda Kodiaq’la iddialı geliyor
 Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de SUV talebi artıyor. SUV pazarı, yeni modellerle birlikte büyüyor. Çek markası Skoda, yeni modeli Kodiaq ile SUV segmentine iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 2017'den itibaren satışa sunulacak Kodiaq, 5 veya 7 koltuklu olarak tercih edilebilecek.

Kodiaq'ın Skoda için yepyeni bir dönemi temsil ettiğini ifade eden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, markanın yepyeni bir segmente giriş yaparak adından daha fazla söz ettirmeye başlayacağını söyledi. Kodiaq'ın premium özelliklerle donatıldığını kaydeden Senyücel, şunları anlattı: "Kodiaq, Türkiye'de Şubat 2017'de satışa sunulacak.

Yeni SUV, Skoda'nın Türkiye dahil tüm dünyada yeni bir müşteri kitlesine ulaşmasını sağlayacak. Yeni müşteriler kazandırmanın yanı sıra Kodiaq, markanın imajına da büyük katkı sağlayacak. Kodiaq, SUV dünyasında fark yaratacak ve lider olacak özelliklere sahip. Bu model, hem markamızın gücünü ve potansiyelini ortaya koyuyor hem de gelecekte gideceği yönü gösteriyor." Skoda Kodiaq, SUV segmentinde standartlardan daha yüksek bir kabin genişliği sunuyor. 104 mm'lik arka diz mesafesi, sınıfının üzerine çıkarken, tüm yolcular için en yüksek oranda konfor sağlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER