Skoda Kodiaq SUV segmentinde dikkat çekiyor

Skoda Kodiaq markanın ilk büyük SUV aracı olması ile göze çarpıyor. Şubat ayında Türkiye'ye gelecek olan araç şimdiden heyecanla bekleniyor.

Skoda Kodiaq SUV segmentinde dikkat çekiyor

Skoda SUV aracı Skoda Kodiaq ile sınıfının lideri olmaya geliyor. İlk büyüklerden olan araç 2 farklı TDI seçeneği ve 3 farklı TSI motor ile kullanıcıya sunulacak. Buna göre 2.0 TDI'dan birincisi 1.4 litrelik TSI motor 150 HP ve DSG şanzımanla gelecek. İkincisi ise 150 HP güç ve 340 NM tork üretimi yapan dizel hali ile gelecek. Skoda Kodiaq Start Stop teknolojisinni yanı sıra 1.4 litrelik seçeneğinde dört tekerlek çekiş sistemi de içeriyor. Araçta 7 ileri vitesli DSG, 6 ileri manuel ve 6 ileri DSG şanzımanın yanı sıra yakıt tüketimine olumlu katkı sağlayacak fren enerjisi geri kazanımı da yer alıyor.
 
"BÜYÜK HEYECAN YARATACAK"
Skoda Kodiaq güvenlik donanımını da yüksek tutuyor ve kör nokta uyarı sistemi, acil frenleme, şerit takibi, hız sabitleyici ve yaya koruma sistemi ile sürücünün olası bir kazaya mahal vermesine engel oluyor. Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel aracın Türkiye satışı için şunları söyledi, "Türkiye’de farklı güçlerdeki 1.4 lt TSI benzinli ve 2.0 lt TDI dizel motorlarla sunmayı planlıyoruz. Kodiaq’ın, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızlı çıkış gösteren SUV sınıfında büyük heyecan yaratacağına ve Türk kullanıcısı tarafından beğeniyle karşılanacağına inanıyoruz. Octavia ve Superb’le yakaladığımız ivme ve değişim, Kodiaq’la sürecek." dedi. Skoda Kodiaq'ın en geç Şubat 2017'de Türkiye'de satışa sunulması bekleniyor.
 
ARAÇ İÇİ YENİLİKLER
Skoda güvenlikte olduğu kadar aracın dış ve iç dizaynında da etkilisi sistemler kullandı. İlk olarak aracın dış tasarımında C şeklinde Led ışıkları, şık ve çekik durumda görünen farları ve 720 litrelik bagaj hacmi bulunuyor. Bagaj hacmi sadece bununla sınırlı kalmıyor ayrıca arka koltuklar yatırıldığında bu hacim 2065 litreye kadar yükseliyor. Kodiaq'ın boyutları ise 2791 dingil mesafesi, 1.676 mm yükseklik,
4.697 mm uzunluk, 1.822 mm genişlik olarak belirtildi. İçerisinde orta noktaya yerleştirilmiş bir 6.5 inç ekran bulunan aracın üç bölgeli kliması, ambiyans aydınlatma donanımı da mevcut. Ayrıca ısıtmalı direksiyon simidi ve ekran boyutunun 8 inçe kadar çıkabiliyor olması da artı özellik sağlıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER