Skoda'dan hibrit bir SUV geldi

Skoda Vision S ile Çek marka SUV segmentine giriyor.

Skoda'dan hibrit bir SUV geldi
HABERİN GALERİSİ
Skoda Vision S

Skoda Vision S

Volkswagen grubunun bir parçası olan Skoda, tıpkı diğer üyelerden Seat'ın geçen hafta yaptığı gibi bir SUV tanıttı. İspanyol kuzeninin aksine henüz konsept aşamasında olan araç ayrıca daha büyük boyutlarıyla da dikkat çekiyor.

Üç koltuk sırasına sahip bir araç olarak piyasaya çıkması beklenen Vision S 4.7 metre boya sahip. Güçlü bir görünüm sunan SIV, önden bakıldığında ileriye doğru çıkıntı yapan panjur, ikiye bölünmüş LED farlar ve sade yapılı tamponla dikkat çekerken profilden güçlü kapı çizgileriyle birlikte kapı kollarının gizlendiği görülebiliyor.

Yan aynaları ince yapılı olan Vision S'in D sütunu kalın bırakılırken jant tasarımları da 3 boyut efektini pekiştiren bir görünüm sunmuş. Arka kısmı da dikkat çekici olan konseptin boydan boya uzanan 3. stop lambası ve arkaya bakan aydınlatmalarda kullanılan farklı desenler gözlerden kaçmıyor. Arka tamponun içerisinden uzanan çift egzoz çıkışıysa güçlü bir görünüm sağlamış.

Altı adet tekli koltuğa sahip olan iç mekanda alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, dijital gösterge paneli ve vites konsolu önüne eklenen dokunmatik kumandalar dikkat çekerken ön yolcu konsolunda da dokunmatik bir ekran sunulması ilginç. Laurin & Klement imzalı koltukların arkasında eğlence sistemi ekranları bulunması da konforu artırmış.

1.4 litre hacimli TSI motoruna eşlik eden iki elektrik motoru yardımıyla karma kullanımda 225 beygir güç üretebilen otomobil 6 ileri vitesli DSG ile 0'dan 100 km/s sürate 7.4 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 200 km/s. Dört tekerlekten çekişli olan aracın elektrik menzili 50 km ve hibrit kullanımda yakıt tüketim ortalaması 1.9 litre/100 km olarak açıklanıyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER