Skoda Amerika Pazarına Giriyor

Skoda Amerika Pazarına Giriyor
VW Grup bünyesindeki Çek Cumhuriyeti merkezli otomobil üreticisi Skoda, ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) bazı modellerinin isimlerini kayıt ettirdi. Bu gelişme, markanın ABD'ye giriş yapacağının bir işareti olarak algılandı.

AutoGuide sitesinde yer alan habere göre Çek otomobil üreticisi Skoda; Yeti, Octavia ve Superb model isimlerinin telif haklarını Amerika'da kayıt altına aldı. Bu da iki ihtimal olarak yorumlanıyor; ya Skoda bu model isimlerini Amerika'daki herhangi bir markanın kullanmasını istemiyor ya da okyanusun diğer tarafında en son 50 yıl önce otomobil satan marka Amerika'ya tekrar dönüş yapmayı düşünüyor.

Ömrünün sonlarına yaklaşan Skoda Yeti için biraz geç olsa da, 2017 sonlarında ya da 2018 başlarında tanıtılması beklenen yeni jenerasyon Skoda Yeti'nin ABD'de satışa sunulma ihtimali bulunuyor. Octavia modeli ise Volkswagen Golf'e kıyasla daha geniş bir iç hacim ve daha uygun fiyatla bir alternatif olarak ABD'de satışa çıkabilir. Skoda'nın amiral gemisi Superb'ün ise Passat'ı geçerek Yeni Kıta'da yerel markaların önüne geçeceği düşünülüyor..

Skoda, ABD Patent ve Marka Ofisi'nde henüz yeni SUV modeli Kodiaq modelinin ismini tescillettirmedi. ABD'nin 4x4 modellere olan sevgisini göz önünde bulundurursak, markanın 7 koltuklu SUV modelinin Paris'te gerçekleşecek dünya lansmanın ardından ülkede satışa sunulabileceği düşünülüyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2016, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER