Seat İbiza için yenilik zamanı

Ülkemizde ilgi gören araçlardan biri olan Seat İbiza yenileniyor. Daha hafif ve ferah olacak olan İbiza'nın SUV versiyonunun da 2018 yılında Türkiye'ye gelmesi bekleniyor.

Seat İbiza için yenilik zamanı

Türkiye pazarında beklediği ilgiyi gören Seat İbiza için yenilik yapılacağı açıklandı. Bu yenilikler arasında motor gamı hariç birçok şey bulunuyor. Yeni Seat İbiza'nın gündüz farları sinyal olarak kullanılabilecek, daha genişletilmiş ve ferah iç hacmi olacak ve  MQB platformunda üretimi yapılacak.

İ20'YE BENZETİLİYOR
Aracın yenilenmesi sadece güç ve performans ile sınırlı kalmadı. Tasarımsal anlamda da yeniliğe giden Seat İbiza'nın rakibi olan İ20'ye benzer olarak tasarlandığı belirtiliyor. Test sürüşleri yapılan B segmentli aracın  VAG grubunun yeni sistemi olan MQB A platformunda üretilen ilk araç olacağı söylendi. Bununla birlikte aracın daha hafif ve kısa olacağı ifade ediliyor. Aynı platform üzerinde daha sonra Skoda ve Polo için de yeni kasalar yapılacak. İbiza'nın resmi olarak tanıtımı Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı'nda yapılacak. Fuar'ın merakla beklenen araçlarından biri olan Seat İbiza'nın yeni hali ile beklediği ilgiyi görüp görmeyeceği merak ediliyor.

MOTOR DA DEĞİŞİM YOK
Seat İbiza'da en belirgin değişikliğin farlar üzerinde olacağı biliniyor. Ayrıca bu led farların Ateca ve Leon'da olduğu gibi üçgen yapıda olacağı belirtildi. Motor da değişiklik olmayacağı söylenirken yine aynı şekilde 1 litrelik ünite ve 3 silindirli donanımla kullanıcıya sunulacak. B segmentinin en genişlerinden biri olması beklenen aracın başlangıç fiyatının 45.000 TL olacağı düşünülüyor. Daha geniş bir araca sahip olmak isteyenlerin tercih edeceği araçlardan biri olacak İbiza için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

SUV İÇİN DE BEKLEYİŞ SÜRÜYOR
Seat sadece İbiza modeli için değiş Arona modeli için de çalışmalarını sürdürüyor. Arona Cenevre  Otomobil Fuarı'na yetişmezken aracın Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor. İbiza ile aynı platformda üretilecek olan Arona'nın rakiplerini sadece özellikleriyle değil fiyatıyla da geride bırakacağı söyleniyor. Daha düşük fiyatlarla satışa çıkması beklenen Arona'nın benzinli ve dizel seçenekleri bulunacak. Ayrıca Arona 3 silindirli 1.0 litrelik üniteli olacak. Aracın dizelinde 1.6 litre ünitesi ile yer alması beklenirken benzinli ünitesinin ise 1.4 litrelik olacağı düşünülüyor. SUV modelinin de çalışmalarını sürdüren Seat'ın bu aracını da 2020 yılında piyasaya çıkartabilir.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER