Rimac Concept_One

Otomobil dünyası, Rimac Concept_One ile bir süperspor araca daha kavuşuyor.

Rimac Concept_One
HABERİN GALERİSİ
Rimac Concept_One

Rimac Concept_One

İlk olarak 2011 yılında, ismi gibi bir konsept olarak karşımıza çıkan Rimac Concept_One, ismini korusa da yollara çıkmaya hazır hale geldi. Konsept haliyle neredeyse aynı dış tasarım özellikleri sunan araçta LED aydınlatma grubu, büyük jantlar, ince yapılı yan aynalar, dev karbon seramik fren diskleri ve kaliperler, büyük difüzör ve dar yan cam alanları dikkat çekerken arkada cam olmadığı da gözden kaçmıyor.

İç mekanda yolcuların dokumabileceği bölümlerde plastik kullanmadığını açıklayan Hırvat üretici onun yerine deri, Alcantara, alüminyum ve karbon fiber gibi malzemelerle çalışmış. Pedallarla birlikte birçok kumanda düğmesi alüminyumdan üretilirken direksiyon simidinin alt bölümü düzleştirilmiş. Dijital gösterge tablosuna sahip olan otomobilin orta konsolu da dokunmatik bir ekrandan oluşuyor.

Dört elektrik motoru toplamda 1.072 beygir güç, 1.600 Nm tork üretebilen Rimac Concept_One 0'dan 100 km/s sürate 2.6 saniyede ulaşabilirken 0-200 km/s hızlanması 6.2, 0-300 km/s hızlanmasıysa 14.2 saniyede tamamlanıyor. Aracın maksimum sürati 355 km/s olarak açıklandı.

Rimac Concept_One videoGüncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER