Renault Megane Sedan Fluence'in yerini doldurdu

Renault'un yeni gözdesi Megane Sedan Fluence'in yerini doldurdu. Sınıfının içerisindeki araçlar arasında en iyilerinden biri olarak gösterilen Sedan 550 litre bagaj hacmine sahip.

Renault Megane Sedan Fluence'in yerini doldurdu

Renault Megane Sedan Fluence'in yerini hızlı bir şekilde doldurarak araba meraklılarının yeni gözdesi haline geldi. Geçtiğimiz Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan Megane Sedan tasarımı nda dikkat çeken noktalardan biri ise LED farları oldu. Uzunluğu 4,632 mm, genişliği 1,814 mm - 2,711 mm olan Sedan'ın bagaj hacminin 550 litre olduğu belirtildi.  Bursa'da üretileceği belirtilen aracın sadece dış tasarımı değil motor gücü de kendini ortaya koyuyor. Sedan ailesinin son üyesi olan Megane Sedan 115 beygir ve 156 nm tork değerinde, dizelinde ise 130 beygir güç ve 320 nm tork üreten, 110 beygir ve 260 nm tork üreten ve 90 beygir güç 220 nm tork üreten motor seçenekleri ile satışa sunulacak.

İÇ TASARIM DETAYLARI
Sadece dışı değil içiyle de konfor sunan Sedan da acil fren destek sistemi, multimedya tablet ekranı, eller serbest park sistemi, TFT renkli dijital ekran, şerit takip sistemi, Multi-Sense, Head-up Display gibi önemli detaylar da bulunuyor. Sürücüye oldukça yardımcı olan bu sistemler ise aracı tercih etmeyi düşünenler için yeterli oluyor. Bunun yanı sıra aracın logosuna kadar uzanan farlar ve 3 boyutlu tasarlanmış  tampon altında bulunan bir sensör yardımıyla ayak ucu değdirerek de açmak mümkün oluyor. Multimedya düzeninde yapılan işlemlerle beş adet farklı sürüş modu bulunuyor. Sadece sürücünün değil diğer yolcularında refahını düşünen Sedan cam tavanı ve koltuklar arası mesafesi ile de rakiplerini geride bırakmayı başarıyor.

BEKLENEN SATIŞ FİYATLARI
Renault Megane Sedan’ın 3 farklı donanımı bulunuyor bunlar arasında Icon, Joy, Touch bulunuyor. Türkiye’de başlangıç fiyatı 63 bin 600 lira olurken dizel otomatik seçeneği ise 98 bin 750 liraya kadar çıkıyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER