Renault Kadjar açıklandı

Renault yeni C segmenti crossover modelinin adını Kadjar olacağını açıkladı. Model 2 şubatta tanıtılacak.

Renault Kadjar açıklandı
HABERİN GALERİSİ
Renault Kadjar resimleri

Renault Kadjar resimleri

Sürekli dört çeker olması nedeniyle “quad” kelimesinden esinlenerek yeni model adının ilk kısmı “KAD” olarak düşünülmüş. “JAR” ise Fransızca “agile”(çevik) ve “jaillir”(fırlamak) kelimelerinin birleşiminden oluşturulmuş.


İki parça birleştirilince de Yeni Renault Kadjar ismi ortaya çıkmış. Renault’a göre Kadjar kelimesi söylenirken egzotik bir duygu uyandırarak macera ve yeni ufuklar vaat ediyor.

Renault’un bu isimde karar kılmasının bir nedeni de daha önceki crossover modelleri Captur ve Koleos ile uyumlu olması. Bu model adı aynı zamanda altyapısından faydalanılan Nissan Qashqai ile de uyumlu görünüyor.

Bu yeni model hakkında daha fazla bilgi vermeyen Renault, Yeni Kadjar’ın görsellerini Ocak ayı sonundan itibaren #KADJAR altından bir sosyal medya reklam kampanyası şeklinde peyderpey paylaşacak. 

Deneme sürüşleri sırasında kamuflajlı hali kameralara yansıyan aracın kasa olarak da Qashqai’ye benzeyeceği anlaşılıyor. Bu yeni SUV’un teknik verileri tam olarak bilinmese de birkaç farklı dizel ve benzinli versiyonu olacağı tahmin ediliyor. 

Yeni Kadjar’ın 1.400 kg civarında olması ve otomatik versiyonlarında CVT şanzıman ile gelmesi bekleniyor. Araç 2015 sonuna yetiştirilmeye çalışılacak.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2015, 01:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER