Oyak Renault 6 milyonuncu aracını üretti

 1971 yılında Türkiye'de ilk üretimine başlayan Oyak Renault, kurulduğu yıldan bugüne kadar farklı farklı modeller ürertti ve dün üretim bandından indirdiği otomobil ile toplamda 6 milyon otomobil üretmiş oldu.

Oyak Renault 6 milyonuncu aracını üretti

 Oyak Renault'un 6 milyonuncu aracı Polonya'ya ihraç edilen Renault Megane Sedan oldu. Fabrika da 6 milyonuncu aracın üretildiği bir mutluluk varken aynı zamanda 5.5 milyonuncu motorun üretimi üzerine fabrikada çalışan bütün çalışanların katılımıyla kutlamalar gerçekleşti. 

 Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, üretilen 6 milyonuncu otomobilin ve 5.5 milyonuncu motorun mutluluğunu şu sözlerle ifade etti: “Türkiye’de otomobil üretimine başladığımız 1971 yılından bu yana liderliğimizi koruyarak otomobil pazarına yön vermenin gururunu yaşıyoruz. Başlangıçta 20 bin olan araç üretim kapasitemiz bugün 360 binlere yükseldi. 1970'li yıllardan günümüze Türkiye'de üretilen her iki otomobilden birinde Oyak Renault imzası var. Bugün ise yeni bir rekor kırarak 6 milyonuncu otomobili banttan indirmenin, 5.5 milyonuncu motoru üretmenin sevinci ve mutluluğunu yaşıyoruz. Renault Grubu’nun dünyadaki en önemli üretim merkezlerinden biri olarak bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da rekorlarımızı yenilemeye ve başarılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER