Rinspeed'in çılgın otomobil konseptleri

Rindpeed, otomobil konusunda en tuhaf ve en ilham verici tasarımlardan otomobil üretir.

Rinspeed'in çılgın otomobil konseptleri

 İsviçre araba üreticisi kendisini araba tasarımı olarak görmüyor ancak "fikir merkezi" olarak nitelendiriyordu. 1979 yılında kurula Rinspeed, 1991'de ilk konseptini üretti ve o zamandan beri Cenevre Motor Show'da sergilemek üzere her yıl yeni bir Rinspeed konsept aracı tasarladı.

 Rinspeed Nissan 300 ZX Speed-Art

Rinspeed'in ilk deli tasarımlarından biri olan "Speed-Art", yarış spesifikasyonuna titizlikle uyarlanmış bir Nissan 300 ZX modeliydi. İkiz turbo motoru, 289 bg ile 420 bhp arasında ayarlandı.

Rinspeed Roadster R+SC-R

Roadster R+SC-R, şimdiye kadar üretim yapmak için tek Rinspeed ürünlerinden birisi ve alüminyumdan hazırlanmış. 305 hp gücünde bir motora sahip.

Rinspeed X-Trem MUV

Rinspeed'in diğer konseptlerinden farklı olarak yük taşımaya yönelik pick-up tarzında üretildi. Ancak, Rinspeed modasında, hoverkraft ile donatılmıştı ve parlak sarı rengindeydi.

Rinspeed Splash

Rinspeed'in ürettiği araçların arasında en ünlüsü olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü bu aracın farkı amfibi olması. Su yüzeyinde hidrofoillerin üstte uçmasına izin verir. 140 hp'lik iki silindirli turbo sayesinde canlı bir spor otomobiliydi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER