Diyarbakır'da otoshow fuarı başlıyor!

Diyarbakır'da 18-23 Eylül tarihleri arasında "Diyarbakır Otoshow Fuarı" düzenlenecek.

Diyarbakır'da otoshow fuarı başlıyor!
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş'den yapılan açıklamaya göre, TÜYAP Fuarcılık ve Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin işbirliği ve Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin desteğiyle düzenlenecek ''Diyarbakır Otoshow Fuarı'', 18-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

BU YIL 3.SÜ DÜZENLENECEK

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek fuarda, otomobil , ticari araçlar, motosiklet, bisiklet ve aksesuarları görücüye çıkacak.

Otomobil, ticari araç ve aksesuarlarının sergilendiği Diyarbakır Oto Show Fuarı iki günde 40 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Fuarda stand açan 11 otomobil firması da 82 araç sattı.
TÜYAP tarafından iki gün önce açılan Diyarbakır Oto Show 2009 Fuarı’na meraklılar akın etti. ÖTV indiriminin bitmesine 3 gün kalmasını göz önünde bulunduran vatandaşlar, ekstra fuar indirimleriyle daha uygun fiyatla araba satın alma imkânını değerlendirdi. İlk iki günde fuarı 40 bin kişi gezdi. Aralarında Mercedes ve Toyota gibi dünya devlerinin bulunduğu 11 otomobil firması 2 günde 82 otomobil ve ticari aç satışı yaptı. En fazla satış yapan 24 araçla Chery markası oldu. Ticari araçlarla ön plana çıkan Isuzu da 4 adet satış yaptı. Peugeot 9, Renault-Dacia 9, Mercedes 8, Toyota, Volkswagen, Fiat ve Ford ise 7′şer araç sattı. 1 Ekim’e kadar açık kalacak Diyarbakır Oto Show Fuarı sayesinde firmalar stoklarını eritmeyi hedefliyor.

Diyarbakır autoshow 2012
TÜYAP Tanıtım ve Halkla İlişkilerler Sorumlusu Gözde Ocak Baştımar, iki günde 40 bin kişi tarafından ziyaret edilmenin önemli bir rakam olduğunu söyledi. Hedeflerinin kapanışta 100 bin rakamı geçmek olduğunu dile getiren Baştımar, şöyle konuştu: “Bilindiği gibi Almanya Frankfurt Oto Fuarı’ndan sonra sezonun ilk oto fuarını Diyarbakır’da açtık. Bu da TÜYAP olarak Diyarbakır’a verdiğimiz önemi gösteriyor. Diyarbakır’ın sosyal ve ekonomik kalkınmasına katkı yapmak istiyoruz. Bu nedenle Diyarbakır’daki fuarlara ayrı bir önem veriyoruz. Ziyaretçi sayısının artması ile iş görüşme ve bağlantılarının sağlanması için çabalarımızı artıracağız.”
Chery Disbrütörü Mahmut Polat ise fuara vatandaşın yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Şimdilik umduklarının üzerinde bir satış rakamı yakaladıklarını ifade eden Polat, “Böyle devam ederse stoklarımızı eriteceğiz.” dedi. Mercedes Bölge Distribütörü Gelecek Otomotiv Satış Müdürü Serdar Ulağ da satışlardan memnun. Ulağ, çok sayıda sipariş aldıklarını kaydetti. 
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2012, 11:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil akçakoca
cemil akçakoca - 7 yıl Önce

orada yer alacak mankenlere acıdım şimdiden...

Nuran
Nuran - 7 yıl Önce

neden acımış ki bu arkadaş?

SIRADAKİ HABER