Yeni Opel Insignia rakiplerinin karşısına çıktı

2008 yılında üretilen Yeni Opel Insignia yenilenen hali ile rakiplerinin karşısına çıktı. Opel Insignia Vectra modelinin yerini aldıktan sonra 2009 yılında Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü aldı

Yeni Opel Insignia rakiplerinin karşısına çıktı

Opel'in yeni gözdesi Insignia modeli sekiz yıldır aynı tasarım ile piyasada yer alıyor. Daha önce 2014 yılında makyajlanan araç bu kez daha iddalı bir tasarımla geldi. Aracın alışılagelmiş dizaynından çıkan tasarımcılar bu kez Astra'yı andıran bir tasarım oluşturdu. Rakipleri arasında Renault Talismann, VW Passat, Ford Mondeo gibi önemli markaların yer aldığı Opel Insignia donanımları ile bir adım öne çıktı.
General Motors'a bağlı olan Alman otomobil üreticisi Opel'in önceki tasarımında Insignia modeli rakiplerine oranla daha sade bir görüntü oluşturuyordu.
 
DAHA GÖSTERİŞLİ
Aracın yenilenen hali ile kendisine Astra ve Audi havası verdiği belirtiliyor. Konforlu sürüş için boyutları da değiştirilen Yeni Opel Insignia aks uzunluğu 92 mm arttırıldı ve 11 mm genişledi. Daha önce Opel markası Astra modelinde hafifliğe gitmişti, yine aynı şekilde Yeni Opel Insignia modelinde de aynı hafifletmeyi sürdürdü. Böylece yenilenen araç artık 175 kg daha hafif hale geldi ve yakıt tükeiminde de olumlu bir değişime neden oldu. Araç hafifletilmiş hali ile de hem tasarımından hem de güvenliğinden ödün vermiyor. Dış dizaynda dikkat çeken donanımlar arasında ise LED farları yer alıyor. Bunlar ters L formunda ve araca daha spor bir görünüm katıyor.

CENEVRE OTOMOBİL FUARI'NDA OLACAK
Yeni Opel Insignia dış tasarımı ile olduğu kadar iç tasarımda da iddalı bir araç olduğunu kanıtladı. Yine daha önce Astra modelinde bulunan Sürüşe Duyarlı LED Matrix ön far donanımı da Insignia modelinde yer alıyor. Daha güçlü ve 400 metreye kadar daha keskin olan farlarının yanı sıra ikinci nesil IntelliLux LED Matrix farları da dikkat çekiyor. Aracın içerisinde bulunan donanımlar arasında her bir detay farklı bir özellik ile kullanıcının karşısına çıkıyor. Bilgi eğlence sistemi için IntelliLink araç içine konumlandırılarak akıllı telefonlarla bağlantı kurulmasını sağlıyor. Yeni Opel Insignia ön, arka koltuk ve ön cam ısıtmalı, 360 derece çevreyi görebilen kameralı, şerit takip sistemli ve ARG sertifikalı koltukları ile oldukça beğenildi. Aracın donanımı sadece bunlarla sınırlı değil ayrıca Head-up-Display Sistemi ve 1.450 litreye kadar çıkabilen bagaj hacmi de bulunuyor. Yeni Opel Insignia Cenevre Otomobil Fuarı'nda kullanıcı karşısına çıkacak.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER