Yeni Opel Insignia Grand Sport değişen tasarımıyla geliyor

Opel markasının yeni modeli Opel Insignia Grand Sport için markanın araç geliştirme sorumlusu olan William Bertagni'den açıklama geldi. Yeni Opel Insignia Grand Sport artık daha hafif ve geniş yapıda.

Yeni Opel Insignia Grand Sport değişen tasarımıyla geliyor

Opel, geçtiğimiz süreçte ilk detaylarını paylaştığı amiral gemisi Insignia için gün sayarken modelle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yerini alacağı nesile göre tasarımsal ve teknolojik olarak ciddi değişimleri beraberinde getirecek olan 2017 Opel Insignia ile ilgili ortaya çıkan bilgiler de modeli kafamızda daha net oluşturmamıza yardımcı oluyor. Özellikle sürüş dinanmiklerinde araca önemli değer katacak geliştirmelerle birlikte gelecek olan yeni modelleriyle ilgili açıklama Opel’in araç geliştirme sorumlusu William F. Bertagni‘den geldi.
 
SIKI REKABET
Volkswagen Passat, Ford Mondeo ve Skoda Superb gibi segmentinin önemli modelleriyle sıkı rekabet içerisine girecek olan Insignia’nın geçtiğimiz süreçte beklenenini verdiğini söylemek biraz zor. “Yeni jenerasyon Insignia segmentinde standartları belirleyecek. Geliştirilen yeni nesil tork iletimli dört tekerlekten çekiş altyapısı gücü yola aktarmak ve sürüşü eğlenceye çevirmek konusunda sektörün en iyisi.” diyen Bertagni, özellikle kaygan zeminlerde gerçekleştirilen sürüşlerde farklı bir deneyiminin kullanıcıları beklediğinin altını çizdi.
 
Geliştirilen yeni dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte arka teker modüllü olan sistemin artık her tekere gücü bağımsız olarak iletebileceği ifade ediliyor. Bunun üzerine özellikle virajlarda çok daha kontrollü ve yola oturan bir Insignia görmemiz muhtemel. Yol koşulları ve sürüşe göre değişiklik gösteren tork kontrollü altyapıyla ilgili daha fazla detay vermekten kaçınan Bertagni’nin sırları 2017’nin ikinci yarısında satışa sunulması beklenen Insignia’nın kullanıcılarla buluşmasıyla birlikte ortaya çıkacak. Opel, 2017 içerisinde ülkemizde Insignia’nın Grand Sport, Sports Tourer ve Country Tourer modellerini satışa sunacak.
 
YENİLENDİ
Tamamen değişen tasarımıyla dikkat çeken araç, 92 mm. uzayan gövdesiyle daha geniş ve ferah bir iç mekana sahip. Insignia Grand Sport adıyla satışa sunulacak model büyüyen gövdesine rağmen 175  kg. daha hafif. Dört tekerden çekiş ve sekiz ileri otomatik vitesli versiyonlara sahip araç, sürüşe duyarlı Led Matrix farlar, direksiyona müdahale eden şerit takip sistemi, Head-Up Display ve 360 derece kamera gibi donanım kalemleri de, modelin gücüne güç katacak ayrıntılar.
 Insignia'nın dünya prömiyeri Mart 2017'de Cenevre Otomobil Fuarı'nda yapılacak. Hemen ardından Nisan 2017'de İstanbul Auto Show Fuarı'nda sergilenecek. Aks mesafesi 92 mm uzatılarak daha da ferah bir iç mekan sağlandı. Yeni Insignia Grand Sport daha uzun, yere daha yakın, bir coupe'nin esnek hatlarına ve üst sınıf otomobillerin cesur duruşuna sahip.
 
 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2017, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER