Nissan Qashqai otonom sürüş teknolojisi ile geldi

Nissan Qashqai modelleri otonom sürüş teknolojisi ile sürücüleri çok rahatlatacak. Detroit Otomobil Fuarında tanıtılacak olan araç hem konfor sağlayacak hem de göze hitap edecek.

Nissan Qashqai otonom sürüş teknolojisi ile geldi

Nissan markasının sevilen modellerinden olan Qashqai modeli yenilendi ve bu yenilikleriyle en çok konuşulanlardan birisi oldu. Büyük bir kullanıcı kitlesi bulunan aracın 7 Ocak'ta yapılacak olan Detroit Otomobil Fuarında tanıtılması beklenirken özellikleri arasında 1598 cc motor hacmi, 130 ps ve 4000 dd motor gücü, 4 silindir, maksimum 1750 tork bulunuyor. Yakıt Tipi Euro Dizel olan aracın ekonomik modeller arasında yer alacağı düşünülüyor. Ayrıca bu modelin önceki modeline göre 49 mm. daha uzun, 20 mm. daha geniş olduğu belirtiliyor.

SUV MODELİ OLACAK

Geçtiğimiz yıl Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda açıklama yapan Nissan markasının Avrupa Başkanı Paul Willcox "Nissan Qashqai her zaman pazarda öncü bir model oldu. Müşteriler 2017 yılının başlarında sınıfının öncüsü ve lideri ödüllü kompakt SUV modelimizde geleceğin mobilite çözümlerini deneyimleme imkanı bulacaklar." ifadelerini kullandı. Aracın ilk olarak Amerika'da satışa sunulacağı ve bu piyasa için 2.0 litrelik motorlar bulunacağı söyleniyor. Araç şimdilerde bu açıklamadan çok arka lambalarının Ford Focus ile olan benzerliğinden dolayı konuşuluyor. Bu durumun düzeltilmesi beklenmese de gelecek diğer özelliklerin bunu kapatacak nitelikte olması beklentiler arasında yer alıyor.

OTONOM TEKNOLOJİSİ

Teknolojik adımlarda atan Nissan Qashqai otonom sürüş teknolojisi de geliştirerek en vizyon ve gelecek otomobiller hakkında 360 derecelik bir imkan sunuyor. En geç 2020 yılında otonom sürüş teknolojisinin Japonya'da daha da geliştirilerek herhangi bir müdahale olmadan kavşak geçişi ve çok şeritli otonom teknolojisine sahip araçların üretilmesi bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra iç tasarım kalitesini de arttıran Nissan Qashqai'nin multi medya ses sistemi ve start stop teknolojisi de bulunuyor. Aracın 20-25 bin dolar arasında satışa sunulması bekleniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER