Travertson Motorcycles Geliyor!

Uzun yıllardır Türkiye'de endüstriyel üretim alanındaki pek çok firmanın da tercihi olan 3DS SolidWorks, dünyaca ünlü lüks motosiklet markası Travertson Motorcycles'ın motosikletlerini tasarlamak için "SolidWorks® 2012 3D tasarım çözümünün" kalıp tasarımı, akış analizi ve render özellikleri dahil çeşitli araçlarını kullandığını açıkladı.

Şirketin lüks motosikletleri, ne istediklerini bilen, genellikle sofistike koleksiyonerler olan ve performansın değerini bilen, en son teknoloji ürünü motosiklet alıcılarına hitap ediyor. Travertson ekibi, müşterilerinin beklentilerini karşılamak için, SolidWorks SimulationXpress'in SolidWorks Professional'ın en değerli parçası olduğu ve tasarımcılarının tasarımları doğrulamasını ve güç & baskı etkilerini sanal olarak belirlemesini sağladığı görüşünde. Böylece, Travertson pahalı, üretimi uzun süren prototiplerin fiziksel testini yapmak zorunda kalmıyor ve parça tasarlama maliyetini büyük ölçüde azaltabiliyor. 

  
"Motosiklet tasarlamaya başladığım 1970li yıllarda, elimde sadece bir cetvel ve hayal gücüm vardı. Bugün SolidWorks'e sahip olmak çok büyük bir ayrıcalık – gösterişli bir ürün hazırlamamızı sağlamakla kalmıyor, rakiplerimizin ulaşamayacağı bir Özelleştirme düzeyini de olanaklı kılıyor," diye belirten Travertson Motorcycles'ın sahibi Christian Travert, sözlerine şöyle devam ediyor: "Analiz olanakları, tasarım bütünlüğü için bir emniyet ağı işlevi görerek, bize çok zaman ve para kazandırdı." 
 
Travertson, ürünlerinde güzellik ve performansı dengeleyerek sanatsal bir yaklaşım benimsiyor. Şirketin müşterileri satın almaya hazır bir halde mağazaya geldiği için, Travertson'ın müşterinin beklediği özellikleri sağlayan kaliteli bir ürünü onlara sunması gerekiyor. SolidWorks, Travertson tesisi içerisindeki mühendislik ve üretim grupları arasındaki sürekli etkileşimi de destekliyor. 
  
"Travertson'ın motosiklet tasarlama yaklaşımı hem verimli hem de eşsiz," diyen SolidWorks Simulation ürün müdürü Stephen Endersby şöyle ekliyor: "SolidWorks'teki analiz olanaklarını motosikletin kadrosunu, koltuğunu ve diğer yük taşıyan parçalarını gerilim testine tabi tutmak için kullanan tasarım ekibi, ürünün hem bütünlüğünü hem de lüksünü sağlayabiliyor."
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2012, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER