Williams: 2015'te daha ileriye gitmeliyiz

Williams'ın markalar şampiyonasında Ferrari'yi yenerek üçüncülüğü almasından sonra Claire Williams gelecek yıl daha iyi olmaları gerektiğini söyledi.

Williams: 2015'te daha ileriye gitmeliyiz
Abu Dabi'de Massa ve Bottas'la çifte podyum sevinci yaşayan Williams, 1997'de takımlar şampiyonluğuna ulaştıkları yıldan beri ilk defa markalar şampiyonasında Ferrari'yi geçmeyi başardı.

Tüm bu etkileyici dönüşe rağmen Claire Williams yaptığı açıklamada daha ileriyi hedeflediklerini ve gelecek sene galibiyetler ve şampiyonluk için daha fazla zorlamaları gerektiğini belirtti.

"Üçüncülük ile mutluyuz ancak yapmamız gerek işler var. Frank Williams neden herkesin üçüncülüğü kutladığını soruyor. Biz kazanmak için buradayız!"

"Yani kış boyunca çalışmaya devam edip daha fazla ilerlemeliyiz."

"Umarım Mercedes ile olan farkı kapatabiliriz ve umarım diğer takımlar bizim yaptığımız kadar bunu başaramaz. O zaman Mercedes ile mücadele edebiliriz." dedi.

Kötü geçen 2013 sezonundan sonra Mercedes motoruyla birlikte güçlenen Williams, tüm bu başarıların sadece motora bağlanmaması gerektiğini düşünüyor.

"Herkesin dokuzunculuktan üçüncülüğe yükselişimizi gördüğünü düşünüyorum."

"Bu etkileyici dönüşü kimsenin tarihinde göremezsiniz ve biz bu başarımızla gurur duyuyoruz. Çok sıkı çalıştık ve bu başarı tesadüf değil."

"Önemli olan bir diğer şey ise bu başarı sadece 1-2 yarışlık bir süreç değildi. Tüm sezon boyunca hızlıydık." dedi.


Kaynak:Turkiyef1
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 00:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER