Vettel: RB10 bana uygun değil

Sebastian Vettel, RB10'un karakteristik olarak kendisine uygun olmadığından artık emin olduğunu söyledi.

Vettel: RB10 bana uygun değil
 Son haftalarda büyük ilerleme kaydeden ekip Singapur Grand Prix'inde ikinci olarak sezonun en iyi sonucunu elde etmişti ama Vettel bu sene kullandığı aracın kendisine uymadığını belirtti.
"Sürekli daha fazla zorlamak ya da başka şeyler yapmak istiyorum ama bu bir türlü gerçekleşmiyor. Bu yıl kullandığım RB10'un karakteristliği ile downforce ve lastiklerin bunda etkisi büyük. Bazı virajlarda istediğimi alamıyorum."

"Bu bir bahane olamaz çünkü araçtan en iyi performansı çıkarmak zorundayım. Biz bu sene çok ilerleme kaydettik ama yapabileceğimiz çok şey var." dedi.

Sebastian Vettel viraj girişlerinde bazı sorunlar yaşıyor ve difüzör sisteminde yapılan değişikliklerden çok etkilenmişti. Renault'ta Vettel'in viraj girişini iyileştirmek adına bir takım geliştirmeler yapmıştı. Ayrıca aracın yol tutuşunda yaşanan sorunlardan dolayı Alman pilotun lastikleri normalden daha hızlı aşınıyordu.

Bu sorunlardan dolayı zaman zaman limitte süremediği soruları üzerine Vettel "Evet, her zaman hızlı sürmek istersiniz ama bu şartlara göre değişir." ifadesinde bulundu.

"Bu sene direkt olarak gerçekleşmiyor ve her zaman istikrar sürdürülemiyor. Bu yüzden biraz daha zor." dedi.

Sebastian Vettel ayrıca 2015 sezonunda sorunların çözüleceğini düşünüyor.

"Kısa sürede çözülebilecek bir sorun değil çünkü böyle olsaydı bu sorunu çözmüş olurduk. Daha hızlı sürmek isterdim ama bu sene biraz farklı geçiyor. Son yarışlarda biraz daha iyi olabiliriz ama gelişmemiz gereken bir çok nokta var." dedi.

kaynak:turkiyef1

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 00:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER