Toprak Razgatlıoğlu pistteki en hızlı sürücü

Yamaha'dan Michael Van der Mark hafta sonunu 2'de 2 yaparak kapatırken, gururumuz Toprak Razgatlıoğlu pistteki en hızlı sürücü olduğunu tüm dünyaya göstererek 2. sırada podyuma çıktı!

Toprak Razgatlıoğlu pistteki en hızlı sürücü

İlk yarışta takım arkadaşı Leon Haslam ile temas yaşayan ve çok ciddi puanları kaybeden temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu, ikinci yarışta uçuşa geçti!

Yarışa 10. sıradan başlayan temsilcimiz, ilk turda kaos içerisinde kaldı ve 13. sıraya kadar geriledi ancak temposunu kaybetmedi.

Sykes, Rea ve Toprak üçlüsü ön gruba doğru uçuşa geçerken, ilk turlarda liderlik Yamaha'dan Alex Lowes'un ellerindeydi.

İlk yarışın galibi Van der Mark da 6. turda Savadori'ye atak yaparak 2. sırayı rakibinden aldı ve Yamaha'ya ilk iki sırayı getirmeyi başardı.

İlerleyen turlarda Superbike'ta 60. zaferini kovalayan Rea'nın hızlı yükselişini gördük. Önce Savadori'yi geçen Rea, ardından 2 Yamaha sürücüsünü yakaladı.

Bu anlarda genç temsilcimiz Toprak Razgatlıoğlu da Rea'dan sonra pistteki en hızlı ikinci sürücü konumundaydı ve Savadori'yle olan farkı hızla kapatmaya başladı.

10. tur içerisinde Savadori'ye karşı ilk atağını deneyen genç temsilcimiz, son virajda açılmak zorunda kaldı ve yerini kısa bir süreliğine rakibine geri verdi.

Yarışın orta noktasına gelindiğinde ise 2. sektörde yağmur damlalarının pisti ziyaret ettiği belirtildi ve Toprak da tur derecelerinde düşüş yaşadı. O anlarda ön grupta Rea 2. sırayı Van der Mark'tan alırken, Lowes'a karşı baskısını arttırmaya başladı.

Hemen arkasındaki Chaz Davies ve Tom Sykes'ın hedefi konumuna düşen Toprak, 3 turluk yavaşlamanın ardından yeniden temposunu arttırmaya başladı ve Savadori'yi yakaladı.

Ön tarafta Lowes, Rea ve Van der Mark üçlüsünün mücadelesi ise son turlara kadar devam ederken bu savaş da temsilcimize yaradı.

Savadori'yi 16. turda geçen Toprak, son 8 tura girilirken pistteki en hızlı sürücü konumundaydı ve ön grubu hızlı bir şekilde yakaladı.

Son 7 tura girilirken Lowes'a karşı gözünü iyice karartan Rea, liderliği rakibinden almayı başardı ancak Van der Mark da temposunu arttırarak iki rakibini de geçmeyi başardı.

Son 4 tura girildiğinde Yamaha'dan Lowes'u geçen ve 3. sıraya yükselen Toprak, yarışın ikincisi Rea'ya da yaklaşmaya başladı.

Son tura Rea'nın 0.3 saniye gerisinde başlayan temsilcimiz, Rea'yı da geçerek 2. sırada damalı bayrağı gördü ve kariyerinin ilk podyumunu elde etti.

Uzun bir süre liderlik için Yamaha sürücüleriyle yarışan Rea 3. olurken, Lowes de son turlarda yeniden temposunu arttırdı ancak 4. sırada çizgiyi geçti.

Hafta sonu boyunca sorun yaşayan Ducati'de yüzleri Davies'in 5.'liği güldürdü. Kawasaki'den Sykes 6. sırada kalırken, Savadori, Camier, Torres ve Baz ilk 10'u tamamlayan isimler oldular.

"Bugün takım patronum Manuel Puccetti'nin doğum günüydü. Bu podyumu ona hediye ediyorum."

"İkinci sırada olmaktan dolayı çok mutluyum, bu ilk poydumum. Hepsi bu kadar, teşekkür ederim."

"Sabah ısınma turlarından sonra böyle olacağı belliydi. Umarım böyle devam edebilirim."

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER