Toprak, 2019 için Puccetti Kawasaki ile yeni anlaşma imzaladı!

Yapılan açıklamayla birlikte Toprak Razgatloğlu'nun önümüzdeki sezon Puccetti Kawasaki takımıyla Dünya Superbike Şampiyonası'nda mücadele etmeye devam edeceği duyuruldu.

Toprak, 2019 için Puccetti Kawasaki ile yeni anlaşma imzaladı!

2015 yılında Avrupa Superstock 600'de yaşadığı şampiyonluğun ardından 2016 ve 2017 yıllarında Avrupa Supertstock 1000'de mücadele eden Toprak, bu yıl Superbike'a geçmişti.

Şimdiye kadar altı yarış 12 ayak yapıldı ve bunlardan toplamda 78 puan çıkartırken, Donington Park'taki ikinci yarışta harika bir performans gösterip ikinci olmayı başardı.

Bu Toprak'ın serideki ilk podyumu olurken, yarışın ardından uzun süre konuşulmaya devam etti.

Yakaladığı bu podyum ve sezon boyunca ortaya koyduğu istikrarlı performans kendisine 2019 anlaşmasını da getirdi.

Yapılan açıklamaya göre Puccetti'nin patronu Manuel Puccetti ve Toprak Razgatlıoğlu'nun menajeri Kenan Sofuoğlu arasında yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı ve taraflar 2019 yılında da birlikte çalışmayı kabul etti.

Temsilcimiz yaptığı açıklamada, "2015 yılından bu yana birlikte pek çok başarı elde ettik. Superbike Şampiyonası'nda ilk podyumumu geçtiğimiz hafta sonu Donington Park'ta aldım."

"Gelecek yıl bu takımla gelişmeye devam edeceğimi bilmek, elimden gelenin en iyisini yapabilmek adına benim için harika bir motivasyon olacak. Kendim için ve banana inan herkes için mümkün olan en kısa süre içerisinde iyi sonuçlar almak için çok çalışacağım." dedi.

Kaynak: Motorsport

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER