Renault, Ecclestone ile finansal şartları görüşüyor

Renault, Lotus'u satın alarak Formula 1'e geri dönmeye hazırlanırken Bernie Ecclestone ile finansal şartlarda anlaşmaya varmaya çalışıyor.

Renault, Ecclestone ile finansal şartları görüşüyor
Ecclestone ile mali düzenlemeler üzerinde görüşmelerine devam eden Fransız üretici, Lotun'un %65 hissesini alarak iki hafta önce ilk adımı atmıştı.

Formula 1 tarihinde önemli bir yerde bulunan Renault takımı, Ferrari, McLaren, Mercedes, Red Bull ve Williams'la birlikte FOM'dan ek gelir alacak.

1977 yılından beri Formula 1'in içerisinde hem üretici hem de motor tedarikçi olarak bulunan Renault, bu ek geliri almayı hak ettiğini düşünüyor.

Lotus takımından Cyril Abiteboul ve Gerard Lopez, ödemenin ayrıntılarını görüşmek üzere Çarşamba günü Ecclestone'la bir araya geldi.

Ecclestone'ın ilk önerdiği teklifle Renault'nun sunduğu teklif birbirinden farklıydı.

İlk etapta iki teklif arasında birkaç milyon fark olduğu ve ödeme zamanlaması konusunda tutarsızlıklar olduğu belirtilirken, Ecclestone'ın ödemeyi 10 aylık bir sürede yapmayı önerdiği söylenenler arasında.

İki taraf arasında pürüzler giderildikten sonra ve Renault tarafına yeterli düzeyde yardım yapılmasıyla birlikte Fransız üreticinin 2016'da gridde olması bekleniyor.

Kaynak: turkiyef1

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER