Red Bull ve Renault yeniliğe başlıyor

Renault büyük bir revizyona yeşil ışık yaktığını ve Red Bull'u zirveye çıkarmak için çalışacaklarını açıkladı.

Red Bull ve Renault yeniliğe başlıyor
 Bu sezon Mercedes'in oldukça gerisinde kalan Renault açığı kapatmak ve yeniden rekabetçi düzeye gelebilmek için çalışmalara başladıklarını belirtti.
Renault ve Red Bull arasında gerçekleştirilecek olan çalışmalarda iki ekipte birbirlerine kapılarını sonuna kadar açacaklar.

Renault Sport F1 genel müdürü Cyril Abiteboul yaptığı açıklamada 2015 için yeni bir yol izlemeleri gerektiğini söyledi.

"Başladığımız nokta yeterince büyük değildi. Daha yararlı ve faydalı olmak zorundayız çünkü faaliyetleri ve işleyişi değiştiriyoruz. Bu bizim şartlarımızı son derece zorlaştırdı."

"Tüm sorunlara ek olarak sadece bir takım değil, çalıştığımız dört takım için farklı projeler geliştiriyoruz. Şimdi ise bu durumu ortadan kaldıracağız. Takımlarla birlikte çalışacak bir ekibimiz olacak ve geliştirme çalışmaları öyle yapılacak ve sonra durumu takip edeceğiz. Bu durum artık böyle işleyecek."

"Toro Rosso, Caterham gibi motor desteği sağladığımız takımlarla artık bu şekilde ilgileneceğiz. Asıl amacımız ise Red Bull ile yeniden şampiyonluk pozisyonuna geri dönmek." dedi.

Red Bull takımıda Renault mühendislerine yardımda bulunacak bir ekibi hazırlamaya başlamıştı.

Takım patronu Christian Horner, Red Bull çalışanlarının Renault gelişiminde ve performans arttırımında yararlı işler yapabileceklerini düşünüyor.

"Renault ile güçlerimizi birleştirerek eksik yanları ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Gerek simülasyon gerekse modelleme yardımlarıyla bağımsız Renault'tan ziyade el ele çalışan bir ekip olacağız." ifadelerinde bulundu.

kaynak: turkiyef1
Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER