Lorenzo güçlü performanstan dolayı gururlu

Bu sezon galibiyete oldukça yaklaşan ama bunu kaçıran Lorenzo, gösterdiği performanstan dolayı gururlu olduğunu söyledi.

Lorenzo güçlü performanstan dolayı gururlu
 Yarışın son turlarına kadar liderliği elinde bulunduran Jorge Lorenzo, ufak bir temasın ardından Marquez'e geçilmiş ve yarışı ikinci sırada noktalamıştı.
Yamaha'nın gelişme çalışmalarından dolayı mutluluğunu saklamayan Lorenzo, yaşanan ufak temasın yarış içerisinde olabilecek bir temas olduğunu belirtti.

"Haksız bir geçiş değildi. Marquez diğer sürücülere göre biraz daha agresif bir isim ve böyle sürmesini sağlayan bir motora sahip."

"Frenlemelerde çok iyi. Geçtiğimiz seneye göre bizde frenleme konusunda büyük gelişim kaydettik ama yinede pozisyon koruma konusunda sorunlarımız var." dedi.

Jorge Lorenzo yarış sonucunda Marc Marquez'e bu kadar yakın olmayı beklemediği söyledi.

"Lastikler bu hafta sonu istediğimiz gibi çalışmadı. Her tur yaklaşık 1 saniye daha yavaştık. Ama yarış içerisinde Marquez'in hemen arkasında damalı bayrağa ulaştık, bunu beklemiyorduk."

"Isınma turlarında viraj hızımızı biraz düzelttik ve yarışa çıktık. Mümkün olabildiğince hızlı olmaya çalıştım ve ilk virajda liderliği almak için çok zorladım."

"Liderliği aldıktan sonra farkı açmak istedik ama bunu başaramadık. Arka teker yavaş yavaş performansını kaybetti. Böyle olunca frenlemelerde zorlandık ve viraj çıkışlarında istediğimiz ivmeyi yakalayamadık. Yinede böyle bir performans gösterdiğimizden dolayı gururluyum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2014, 00:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER