Hamilton: Dayanıklılık endişesi henüz sona ermedi

Bugün zor koşullarda pole pozisyonunu elde eden Lewis Hamilton, sezonun ilk yarışı Avustralya Grand Prix'i için duyulan dayanıklılık sorunu çıkması endişesini tamamen kenara bırakmadığının altını çizdi.

Hamilton: Dayanıklılık endişesi henüz sona ermedi
Lewis Hamilton Avustralya GP sıralama turlarında Mercedes'in test sezonundaki iddiasını sürdürürken, Q3'ün son anlarında Daniel Ricciardo'nun geçici pole zamanını geçerek ilk cepten start almaya hak kazanmış ve kariyerinin 32. pole pozisyonu ile tarihin en çok pole pozisyonu elde eden 6. ismi Nigel Mansell ile bu konudaki istatistiğini eşitlemişti. 

Pole pozisyonuna ve Pazar günü yarış saatlerinde daha elverişli bir hava durumu beklenmesine rağmen Hamilton, büyük yarışı tamamlamanın yine de zorlu bir mücadele olacağını ifade etti. 

"Yarın esas yarış, yarışı bitirmek olacak. Herkesin bu konudaki endişeleri ve mücadelesi sürüyor."

"Ricciardo takımı Red Bull'un henüz yarış simülasyonu yapmadığını belirtiyor. Biz yaptık fakat çok kolay olmadığını hepimiz biliyoruz."

"Yarın özellikle yakıt ve lastik kontrolü noktasında çok şey öğreneceğimiz bir gün olacak. Bu yüzden kolay olacağını söylemenin hiçbir anlamı yok."

Hamilton, dünya şampiyonu Vettel'in Q3'e kalamamasına rağmen Ricciardo ve Red Bull'un da sezon öncesindeki sorunları atlatmış göründüğünü ve hafife alınmamaları gerektiğini söyledi.

"Yıllardır şampiyon onlar ve böylece ne kadar güçlü bir takım olduklarını öğrendik. Bir takımın neler yapabileceğini iyi biliyorum. Özellikle de doğru yönde yoğun bir çalışmayla."

"Onlar harika bir takım fakat biz de burada onlarla savaşmak ve kazanmak için varız."

"Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Kesinlikle kazanmak istiyoruz. Herkes zafere yoğunlaşmış durumda. Eğer ilk iki sırayı alabilirsek bu bir rüyanın gerçekleşmesi olur."

"Red Bull Bahreyn'den şu ana dek yüksek yakıt yüküyle gerçekleştirdiği sürüşlerde oldukça iyiydi. Bu yüzden onları bir çırpıda saf dışı olarak düşünemezsiniz."
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 01:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER