Ferrari'nin performansı Alonso'yu şaşırttı

Fernando Alonso, Singapur GP’si sıralamalarında Ferrari’nin ortaya koyduğu performans karşısında şaşırdığını belirtti.

Ferrari'nin performansı Alonso'yu şaşırttı
 İspanyol pilot birinci ve üçüncü antreman turlarında pistin en hızlı ismi olmuştu. Sıralamalarda ise ilk seansı takım arkadaşı Kimi Raikkonen’in arkasında ikinci sırada tamamladı.
Alonso sıralamaları beşinci sırada tamamladı. İspanyol pilot, pole pozisyonunu kazanan Levis Hamilton’un tur zamanının 0.2 saniye arkasında yer almasının kendisini şaşırttığını, aracın ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu söyledi.

"Dürüst olmak gerekirse, bizim için oldukça büyük bir sürpriz oldu. Pole pozisyonunun 0.2 saniye gerisinde bulunmak, hatta ilk 10 içerisinde bulunmak birkaç gün önce bizim için bir hayaldi."

"Antremanlarda oldukça rekabetçiydik. Sıralamalarda biraz daha alt sıralarda olacağımızı düşünüyordum ancak araç harikaydı. Bu bizim için oldukça sevindirici."

Alonso, takımın Marina Bay’daki rekabetçiliğinin nedeninin, araçtan istenen güç taleplerinin düşük olduğundan kaynaklandığını düşünüyor.

"Belirli bir nedeni yok. Muhtemelen parçaların özellikleri bu pist için daha uygun. Burada güç etkisinin düşük olacağını biliyorduk. Tur atarken kendimi arabada güvenli hissettim."

"Araçta küçük değişiklikler yaptık. Performansa katkı yapmak istedik. Oldukça iyi bir iş çıkardık."

Alonso, yarınki yarışta zafer için mücadele edeceğini ancak asıl amacının podyum olduğunu söyledi.

"Yarışın nasıl ilerleyeceğini şimdiden tahmin etmek zor ama bizim açımızdan olumlu şeyler olacağına eminim. Zafer için iyimserim. Neler olacağını göreceğiz. Podyuma, her zamankinden daha yakın olduğumuzu düşünüyorum."

Turkiyef1
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER