Ferrari, Raikkonen'in yarış mühendisini değiştirdi

Ferrari takımı, gelecek sezon için Fin pilot Kimi Raikkonen’in yarış mühendisliği görevine Marussia başmühendisi David Greenwood’un getirildiğini açıkladı.

Ferrari, Raikkonen'in yarış mühendisini değiştirdi
Ferrari’de, başarısız geçen sezonun ardından takım, 2015 için yapılan hazırlıklara ara vermeden devam ediyor.

David Greenwood, Marussia takımında başmühendis olarak görev yapıyordu. Greenwood gelecek sezon Ferrari takımında Raikkonen’in yarış mühendisi olarak görev yapacak.

Marussia takımının sezonun son 3 yarışına çıkamamasının ardından, Maranello merkezli ekip Greenwod’u kadrosuna dahil etti.

David Greenwood, geçtiğimiz hafta Abu Dabi’de düzenlenen testlerde takıma katıldı.

Kimi Raikkonen’in 2014 sezonunda yarış mühendisliği görevini yapan Antonio Spangnolo’nun Maranello’daki fabrikada çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

Sezonun ikinci yarısında, Raikkonen ile takım çalışanları arasındaki iletişimi geliştirmek amacıyla David Lloyd takıma dahil edilmişti.

Ferrari’nin çiçeği burnunda yeni pilotu Sebastian Vettel’in, Torro Rosso takımında görev yapan Alman mühendis Ricciardo Adami ile çalışacağı açıklanmıştı.

Ricciardo Adami, geçtiğimiz günlerde Ferrari takımına katıldı.

Andrea Stella Mclaren’e gidiyor

Ferrari takımında, Fernando Alonso’nun yarış mühendisliğini yapan Andrea Stella’nın İspanyol sürücü ile birlikte Mclaren’e geçeceği birçok kaynak tarafından doğrulandı.

Stella, Ferrari’de yarış mühendisi olarak görev yapsa da, Woking merkezli takımda daha geniş bir göreve getirileceği belirtiliyor.


Kaynak:Turkiyef1
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER