Audi F1'e giriyor mu?

Volkswagen Grubu, Audi takımının Formula 1'e girerek rakipleri Mercedes-Benz'e meydan okuması konusunda bir fizibilite çalışması yürütüyor. Raporlara göre Audi'nin F1'e girmesi fizibilite çalışmasının konusu

Audi F1'e giriyor mu?
Kasım ayında VW Grubu'na katılan eski Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye verdiği açıklamada bu konu üzerinde bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Şirket kaynakları tarafından sızan bilgilere göre Audi 'ciddi' bir şekilde 2016 veya 2017'de Formula 1'e girmeyi düşünüyor.

BBC'nin Formula 1 yazarlarından Andrew Benson'a göre Bernie Ecclestone ve VW Başkanı Ferdinand Piech'in uzun ve zor bir ilişkisi var.

Benson yaptığı açıklamada VW Grubu markasının Formula 1'e girmeden önce bunlardan en az birisinin mevcut konumunu terk etmesi gerektiğini söyledi.

Andrew Benson'a göre Ferdinand Piech'in varisi olan VW CEO'su Martin Winterkorn, her zaman Formula 1'in markalar için harika bir platform olduğuna ve VW'in bunun bir parçası olması gerektiğine inanmıştır.

Winterkorn, geçtiğimiz ay Alman Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte marka olarak motor sporlarında çok başarılı olduklarını söylemişti.

"Motor sporlarında markalarımız her zamanki gibi başarılı oluyorlar. DTM'de Audi, Le Mans'ta Audi ve Porsche, Dünya Ralli Şampiyonası'nda Volkswagen. Gerçekten iyi bir konuma sahip olduğumuzu hissediyorum." dedi.

Audi motor sporları başkanı Wolfgang Ullrich ise geçen ay Formula 1 spekülasyonlarına karşı 'henüz bu yönde herhangi bir karar alınmamıştır.' cevabını vermişti.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2014, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER