Pogea Fiat 500 Abarth

Bilindiği gibi Fiat küçük araç segmentine damga vurmak için özel olarak ürettiği 500 Abarth modeliyle oldukça başarılı satış rakamları yakalamayı başardı.

Pogea Fiat 500 Abarth

 Bilindiği gibi Fiat küçük araç segmentine damga vurmak için özel olarak ürettiği 500 Abarth modeliyle oldukça başarılı satış rakamları yakalamayı başardı. Pek çok modifikasyon kiti üreticileri de bu araç için çalışma başlattılar. Bu firmaların arasında Pogea Racing’de bulunmakta. Bu şirket aracın dış görünüşünü aslına bakarsanız pek fazla değiştirmemekle birlikte motor gücü konusunda oldukça iyi geliştirmeler gerçekleştirmiş.

Pogea Racing şirketi sırf bu otomobile özel olarak fiber glass ve karbon fiber parçalar imal etmiş. Bu parçalar ile birlikte imal edilen jantlar ise 18 inç büyüklüğünde olmasına rağmen aracı oldukça hafifletmiş gözüküyor. Aracın motoru 1.4 litre hacme sahip ve 2 aşamalı olarak güçlendirilmiş. Bu özellikleri sayesinde motorun gücü 168 beygire çıkarılmış ve toplamda 285 Nm tork gücü üretilebilmekte. Araç bu gücü sayesinde de 0 km/h’den 100 km/h’ye 6.6 saniye gibi kısa bir sürede çıkabilmekte. Otomobille yapılabilecek en yüksek hız ise 226 km/s.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 23:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER