Carlsson E Serisi

Mercedes’in otomobilleri tasarım açısından kusursuzdur hiç kuşkusuz. Fakat yine de birkaç aşamada bu araçlarda modifikasyona ihtiyaç duyarlar.

Carlsson E Serisi

Mercedes’in otomobilleri tasarım açısından kusursuzdur hiç kuşkusuz. Fakat yine de birkaç aşamada bu araçlarda modifikasyona ihtiyaç duyarlar. İşte bu noktada Mercedes’in iş modellerini tasarlayan en bilinen şirketlerden birisi de Carlsson’dur. Firma E serisi için özel olarak ürettiği modifikasyon kitlerini Mercedes kullanıcılarına tanıttı.

Aracın yenilenmiş haline ilk bakıldığında dikkatleri ön tampon ve yan etekler çekmekte. Ön tampona splitter takılmış ve yan eteklerde bambaşka bir görünüme kavuşturulmuş. Araca farlı renk ve boyutlarda jantlar eklenmiş. Bunun yanında aracın arka tarafına bakıldığında da bir difüzör gözümüze çarpmakta. Arka bölümdeki bir diğer yenilik ise dörtlü egzoz çıkışı olmuş.

Aracın iç kısımlarına baktığımızda gözümüze farklı renk ve desenlere sahip deri döşemeler çarpmakta. Bunun yanında iç kısımda ki diğer yenilikler ise şöyle, metal pedal seti, yeni ve farklı paspaslar, yan etek kaplamaları, ve deri konsol kaplamaları.

E400 modelinin motor özelliklerine bakacak olursak, 3 litre hacme sahip V6 motor tam 385 beygire sahip. Bu motor 550 Nm güç üretebilmekte. Aracın bir diğer modeli olan E500 ise 4.6 litre hacme sahip olan V8 motora sahip. Bu motor da 523 beygir güce ve 730 Nm torka sahip. E200 özelliklerine bakacak olursak, motor 220 beygir gücünde ve 360 Nm tork üretmekte. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 01:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER