Mitsubishi ASX modeli ile tazeleniyor

Kamuflajsız hali ile görüntülenen Mitsubishi ASX modeli multimedya sistemi DynamicShield ön tasarım konsepti ile geliyor. 2017 yılının ilerleyen günlerinde ASX modeli kullanıcıları ile buluşacak.

Mitsubishi ASX modeli ile tazeleniyor

Mitsubishi ASX modeli ile birlikte yaşadığı sorunları geride bırakarak tazelenme sürecine giriyor. Kamuflajsız olarak test aşamasında görüntülenen Mitsubishi ASX plugin hibrit versiyonu, vites tasarımı, dokunmatik ekran, içten yanmalı motor gibi dikkat çekici özellikleri ile geliyor. Sadece araç donanımı değil tasarımına da önem veren Mitsubishi 2015 yılındaki hibrit konseptini devam ettiriyor.

DEĞER KAYBI YAŞAMIŞTI

Mitsubishi markası geçtiğimiz Nisan ayında tüketim değerlerinde yaptığı yanlış bilgilendirmeden dolayı kullanıcıların güvenini kaybetti. Bu durumu toparlamak ve eski gücüne kavuşmak isteyen Mitsubishi bu yüzden ASX modeline daha çok önem veriyor. Bu modelin tasarımı  ile de hedef kitleyi memnun etmek isteyen şirket araçta önden arkaya doğru yükselen bir dizayn kullandı. Şirket geçtiğimiz yıllarda çıkardığı XR-PHEV‘in tasarım ının üzerinden giderek bu yönde dizayn etti.

FİYATLAR DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYOR

Köpekbalığı görünümüne sahip olan araç 2010 yılında üretilen modellerinde Avrupa'da Mitsubishi Motors’un ikinci en çok satan aracı oldu.  Kompakt SUV modeli ASX fiyatları ise ASX İnvite 1.6 benzinli manuel yeni yüzlü hali 89.907 TL, ASX İntense 1.6 benzinli manuel yeni yüzlü 99.515 TL,  ASX İntense 1.6 dizel manuel yeni yüzlü 116.112 TL, ASX İnstyle 1.6 dizel manuel yeni yüzlü 122.548 TL oldu.

Mitsubishi Motors Corporation olarak bilinen Japon otomobil markası 1984 yılında Türkiye'de Temsa ile ortak olarak çalışmaktadır. Sadece otomobil ile sınırlı kalmayan şirket uçak da üretmiştir. Mitsubishi bağımsız bir markadır ama birçok üretici ile de ortaklık yapmaktadır. Adının anlamı ise Japoncada mitsu üç anlamına gelir, bishi ise elmas anlamındadır.
Amblemde Samuray erdemi bulunmaktadır ve bu üç kanatlı baklava şeklindedir. Cemiyetler arası uyumu, centilmenliği ve sorumluluğu simgelemektedir. Türkiye'de de yaygın olarak kullanılan Mitsubishi proses makineleri üreticisi Yemmak tarafından da elektrik, elektronik ve otomasyon alanında kullanılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER