5 Kapılı Mini Cooper Hatchback

Dünya üzerinde milyonlarca insanın merak ettiği Mini Cooper’ın yeni modeli otomobil severlere tanıtıldı. 5 kapılı yeni nesli olarak tanıtılan bu yeni araç oldukça yeni bir tasarıma sahip olmuş.

5 Kapılı Mini Cooper Hatchback

 Dünya üzerinde milyonlarca insanın merak ettiği Mini Cooper’ın yeni modeli otomobil severlere tanıtıldı. 5 kapılı yeni nesli olarak tanıtılan bu yeni araç oldukça yeni bir tasarıma sahip olmuş. Daha önceki modellerden 161 mm daha uzun olan aracın dingil mesafesi de 72 mm daha artmış. Bu yeni model ile araç artık daha geniş bir hamlayı başarmış ve bu haliyle aileler için de kullanışlı hale gelmiş. Aracın yükseltilen özelliklerinden birisi de baş mesafesi. Bu sayede artık uzun boylu insanlar da bu aracı rahatlıkla kullanabilecek.

Aile arabası özelliklerine bürünen Cooper’ın bagaj hacmi de 278 litreye çıkarılmış. Bu haliyle daha önceki modellerinden 67 litrelik bir fazlalığı bulunmakta. 5 kapılı olarak üretilen aracın motor bölümü 4 farklı üniteden oluşmakta. Araçta 2 farklı motor seçeneği bulunmakta. Bunlardan birincisi 136 beygir gücüne sahip olan 1.5 litre hacmindeki motordur. Diğeri ise 192 beygir gücündeki 2 litrelik motordur. 2. Motor S logolu araçlara özel olarak konumlandırılmış. Bunun yanında aracın giriş modelleri için de farklı bir motor seçeneği bulunmakta. D segmentli araçlarda bulunan bu motor 116 beygir gücünde ve 1.5 litre hacme sahip. Dizel olan bu motor özellikle yakıt konusunda oldukça iyi performans göstermektedirler. 100 km’de ortalama olarak 4.2 litre yakıt tüketimi söz konusu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 20:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER