Yeni Mercedes-AMG GT

Mercedes'in SLS AMG sonrasında piyasaya süreceği süperspor otomobili sonunda tanıtıldı.

Yeni Mercedes-AMG GT
HABERİN GALERİSİ
Yeni Mercedes-AMG GT

Yeni Mercedes-AMG GT

Genel yapı olarak yerini aldığı modeli andıran otomobilin gövdesinin altında sunulan özelliklerse tamamen farklı.

Aylardır farklı açılardan çekilmiş maskeli fotoğrafları internette dolanan otomobilin görünümü bu nedenle şok yaratmasa da uzun kaput ve kısa yapılı bagaj kapağıyla hoş görünen oranlar yakalanmış. SL ailesini andıran LED farlar, alçağa yerleştirilmiş ön panjur ve köşelere alınmış hava girişleri dinamik bir görünüm oluştururken yuvarlak hatlar da dikkat çekiyor. GT'de 19 inç çaplı jantlar kullanan Mercedes GT S'te önde 19, arkadaysa 20 inç çaplı jantlar görev yapıyor.


Ön çamurluğun arkasına yerleştirilen hava çıkışları oldukça büyük tasarlanırken arka bölüm daha da akışkan bir tasarıma sahip. Açılı olarak inen bagaj kapağı, SLS AMG'den alınıp uzatılmış gibi duran stoplar, tampon altına eklenen difüzör ve büyük yapılı çift egzoz çıkışı sportif detaylar arasında sayılabilir.

4.546 mm boya, 1.939 mm genişliğe ve 1.289 mm yüksekliğe sahip olan otomobilin aks mesafesi 2.630 mm olarak açıklanırken ağırlığı  1.540 kg. GT'nin 360 mm çaplı ön fren disklerine 390 mm ile karşılık veren GT S'in karbon seramik diskleriyse 402 mm çaplı.


Geçtiğimiz Nisan ayında tanıtılan kabine, standart önden menteşeli kapılardan girilirken yaşam alanında kısa yapılı vites topuzu, metal çerçevelere sahip dairesel havalandırma ızgaraları, açılı olarak yerleştirilmiş vites konsolu, yüksek desteklere sahip koltuklar ve alt bölümü düzleştirilmiş direksiyon simidi dikkat çekiyor.


Kaput altında görev yapan 4 litre hacimli v8 motor standart modellerde 462 beygir güç, 600 Nm tork üretebilirken GT S armalı modeller 510 beygir güce ve 650 Nm torka sahip. Daha yüksek güce sahip olan versiyon 0'dan 100 km/s sürate 3.8 saniyede ulaşabilirken maksimum sürat 310 km/s olarak açıklandı. Düşük güçlü modelse 100 km/s sürate 4 saniyede ulaşırken maksimum sürati 304 km/s. Her iki güç seviyesinde de 7 ileri vitesli, çift kavramalı yarı otomatik şanzıman standart olarak sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER