Şampiyonluğa özel SL63 AMG

Mercedes-Benz’in Formula 1 takımının 2014 yılında birincilik ve ikincilik başarıları, Stuttgartlı otomobil üreticisini bu özel başarıyı taçlandırmaya itti.

Şampiyonluğa özel SL63 AMG
 Takımın iki pilotu Lewis Hamilton ve Nico Rosberg'in elinden çıkan SL63 AMG World Championship 2014 Collector's Edition modellerinden yalnızca 19 adet üretilecek.

Hamilton'ın tasarladığı SL63 AMG'de altın ve siyah renkteki aksanlar dikkat çekerken, Rosberg'in dokunuşlarına sahip SL63 AMG'de beyazdan gümüşe doğru geçen süslemeler ünlü pilotun imzalarından.

Geçtiğimiz günlerde Stuttgart'ta düzenlenen Stars & Cars isimli etkinlikte tanıtılan bu iki özel model, bir iki yeni tasarım detayı haricinde sıradan bir SL63 AMG'den farksız.

Lewis Hamilton’un Formula 1’de elde ettiği şampiyonluk ve hemen ardından takımın 2. pilotu olan Nico Rosberg’in de şampiyonada 2. olması ile mükemmel bir sezon geçiren Mercedes-Benz, bu zaferini SL63 AMG’nin özel bir versiyonu ile kutluyor.

Her iki Formula 1 pilotunun da görüşleri alınarak geliştirilen SL63 AMG’nin bu özel serisi, siyah ve beyaz renkli 2 farklı araçtan oluşuyor. 

Siyah renkli aracın tasarımını Lewis Hamilton yaparken, beyaz renkli aracın tasarımını ise Nico Rosberg yapmış.
Hamilton kendi aracında altın renginde gövde eklentileri seçerken Rosberg ise gümüş renkli detaylara yer vermiş. Hamilton’un aracında Silverstone pistini, Rosberg’in  aracında ise Hockenheim pistini temsilen pist çizmlerinin yer aldığı; ön göğüs, halı paspaslar ve araç anahtarları kullanılırken bu sayede Hamilton’un Silverstone pistindeki zaferine, Rosberg’in de Hockenheim pistindeki zaferine atıfta bulunulmuş.

Standart SL 63 AMG’den gözle görülür önemli farkların olmadığı bu araçlar, ilk kez geçtiğimiz günlerde Stuttgart’da olan “Stars&Cars” etkinliğinde sergilenirken araçlardan sadece 19 adet üretileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 01:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER