Mercedes-Benz GLC Coupé

Mercedes'in BMW X4 rakibi hazır.

Mercedes-Benz GLC Coupé
HABERİN GALERİSİ
Mercedes-Benz GLC Coupé

Mercedes-Benz GLC Coupé

Münih merkezli firmanın sportif SUV modeli X6'nın rakibini piyasaya sürmekte geç kalan Mercedes bunu tekrarlamak istemiyormuş gibi görünüyor. GLC temelleri üzerine geliştirilen ve orijinal araçtan daha uzun ve daha alçak olan GLC Coupé ile bunu gösteren Mercedes, otomobilin görünümünü geçtiğimiz yıl tanıttığı konsept haline yakın tutmuş.

Daha agresif görünüme sahip tamponlar ve ön panjurla daha büyük jantlar gibi ekipmanlarla donatılan aracın arka bölümünde yatık bagaj kapağı ve alçak tutulan tavan dikkat çekiyor.

İç mekanı da GLC'den alınan GLC Coupé'nin arka koltuklarında daha az baş mesafesi sunulurken bagaj hacmi de 491 litreye gerilemiş.

Kaputu altında tanıdık motorlar görev yapan GLC Coupé'nin en küçük hacimli ünitesi 2 litre hacimli benzinli makine. 211 ve 245 beygir gücünde seçeneklere sahip olan bu motorun ardından 170 ve 204 beygir gücünde seçenekler sunan 2.1 litre hacimli turbo Diesel ünite geliyor.

Benzinli motorun hibritleştirilmiş hali 320 beygir güce sahipken GLC43 AMG Coupé'nin 3 litre hacimli, benzinli motoru 367 beygir gücünde.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2016, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER