Mercedes-Benz C Serisi Cabriolet

Mercedes C Serisi'nin ilk Cabriolet seçeneği Cenevre'de tanıtıldı.

Mercedes-Benz C Serisi Cabriolet

BMW 4 Serisi ve Audi A4'ün üzeri açılan modelleriyle rekabet edecek olan C Serisi Cabriolet'nin tasarımında büyük bir sürpriz bulunmuyor. Standart olarak AMG paketinde yer alan tamponlara sahip olan otomobilin en küçük jant seçeneği de 18 inç çaplı olacak. Geriye kalan detaylar Coupé kardeşiyle aynı olsa da farklı renklerde alınabilen kumaş tavanın 5 mm daha yüksekte durduğunu da belirtmek gerek.

İç mekanı da sabit tavanlı kardeşleriyle aynı olan otomobilin vites konsoluna tavan mekanizmasını kontrol eden düğmeler eklenirken yolcuların boyun bölümüne sıcak hava üfleyen Airscarf sistemi standart donanıma eklenmiş. C Serisi Cabriolet'nin tavanı, 20 saniyede açılıp kapanabiliyor ve bu işi 50 km/s sürate kadar yapabiliyor.

Kaputu altında 1.6, 2 ve 3 litre hacimli benzinli motorlar yer alan otomobil 2.2 litre hacimli Diesel üniteyle de alınabiliyor. Tamamı turbo beslemeye sahip olan motorların güçleri 156 beygiren başlayıp 367 beygire kadar ulaşıyor. 3 ve 2.2 litre hacimli motorlarda iki, 2 litre hacimli motordaysa üç farklı güç çıkışı sunulmakta.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 13:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER