2018 Mercedes CLS ve Fotoğrafları

Mercedes, ilk CLS dört kapılı coupe aracını ürettikten sonra şimdi de 2017 Los Angeles Otomobil Fuarı'nda üçüncü nesil otomobil ile inisiyatifini geri almak için çalışıyor. Otomobil 2018 yılının ilkbaharında İngiltere'de ilk teslim ile 7 Aralık'ta satışa çıkacak. Fiyatı ise 57.000 Euro civarında olması düşünülüyor.

2018 Mercedes CLS ve Fotoğrafları

 Yeni CLS, E-serisine dayanıyor ve şasi teknolojisini ve tüm versiyonlarında dokuz ileri otomatik şanzıman ve 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi paylaşılıyor.

Aracın iç kısmında E-serisinin etkisi daha belirgin ancak CLS'de yeni olan birkaç dokunuş mevcut. Arka kısımda üç koltuk var ancak derin tasarlanmış koltuklar, otomobilin ardarda olduğu gibi dört yolcu için tasarlandığı izlenimini veriyor.

"EN HIZLI CLS"

Mercedes'in en son 3.0 litrelik düz altı vitesli motor bulunuyor. 48V elektrik ve 22 bhp entegre marş, jeneratör ile tamamlanmış. Motoru tek başına 362 bg ve 500 Nm'lik ağırlığı yönetirken, 4.8 saniyede 0-62 mhp'lik bir sürede en hızlı CLS'dir.

"S-SERİSİNİN SÜRÜŞ TEKNİĞİ KULLANILIYOR"

CO2 Emisyonu 178g/km'de ancak Mercedes, bu rakamın yeni altı silindirli ünitenin performansla eşleşen eski V8 benzinli motorun verimliliği üzerinde hala sağlam bir gelişme olduğunu iddia ediyor.

 CLS, aktif direksiyon yardımcısı, aktif şerit değiştirme asistanı ve uzaklık kontrolü de dahil olmak üzere S-serisinin sürüş tekniğini kullanıyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2017, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER