2014 Mercedes-Benz V Serisi

Mercedes 2014 yılına da tanıtımla giriyor. Alman üretici lüks otomobillerinin ardından, iç mekan fotoğraflarını geçtiğimiz yıl sergilediği MPV sınıfında yer alan aracı V Serisi'ni BMW'nin evi olarak da bilinen Münih'te tanıttı.

2014 Mercedes-Benz V Serisi
Bir taraftan yeni nesil Mercedes modellerini andırırken diğer taraftan yerini aldığı Viano'nun tasarım detaylarını barındıran V Serisi'nin daha üst düzey kullanıcıyı hedeflediği her halinden belli oluyor. Tamamı LED farlarla donatılabilen araçta büyük çaplı jantlar kullanılırken arka kısımda Ford Transit Courier'ı andıran çizgiler görülebiliyor.


Önceden olduğu gibi 3.200 ve 3.430 mm uzunluğa sahip iki farklı aks mesafesiyle alınabilecek olan ailenin üç farklı uzunluğa sahip olabilen gövdesi de 4.895 ve 5.370 mm arasında seçilebiliyor. Aşağıya doğru daralan bir bagaj kapağı camına sahip olan V Serisi'nde bu cam bagaj kapağından bağımsız olarak açılabiliyor.

İç mekan fotoğrafları haftalar öncesinden dağıtılmış olan aracın daha üst sınıfta konumlandırıldığı yaşam alanından da anlaşılabiliyor. Binek modellerden alınan düğmeler, şık direksiyon simidi, orta konsolun alt kısmına yerleştirilen COMAND kumandası, metal ve ahşap kaplamalar markanın üst sınıf modellerinde de görülebiliyor.


Arka bölümünde yerleri değiştirilebilen tekli koltuklar isteğe bağlı olarak ikili veya üçlü de ısmarlanabiliyor. Bu bölümde de metal ve ahşap kaplamalar kullanılırken LED tavan ve ambiyans aydınlatmaları dikkat çekiyor.

Kaputu altında markanın neredeyse her modelinde görev yapan 2.1 litre hacimli turbo Diesel motora yer veren Mercedes bu ünitenin üç değişik güç çıkışına sahip versiyonunu hazırlamış. Giriş modeli 136 beygir güç. 330 Nm tork üretebilen motorun 163 beygir güç. 380 Nm tork ve  190 beygir güç. 440 Nm tork üretebilen şekilleri mevcut. Motor ve donanım durumuna göre araç 6 ileri vitesli manuel veya 7 ileri vitesli otomatik şanzımanla ısmarlanabiliyor.
Yazan Agamemnon
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 19:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER