Lincoln Navigator Concept

Lincoln Navigator yakında yeni nesil örneklerine kavuşacak.

Lincoln Navigator Concept
HABERİN GALERİSİ
Lincoln Navigator Concept

Lincoln Navigator Concept

Bu yıl düzenlenen New York otomobil fuarında gelecek nesil Navigator'ın ipuçlarını veren Lincoln ziyaretçilere bir de sürpriz sundu. Markanın son yıllarda tanıttığı diğer konseptlerde olduğu gibi küt bir burun yapısı, LED farlar ve büyük bir panjur sunan araçta dev jantlar ve inceltilmiş yan aynaların yanında bir de yukarıya doğru açılan kapılar görev yapıyor.

İki yanda da birer kapıya sahip olan otomobilin cam tavanı da kapıların üst kısmını içerisine alacak şekilde tasarlanmış. İniş çıkışın daha rahat yapılabilmesi için elektrikli basamaklar donanıma eklenirken Range Rover modellerini hatırlatan C sütunu, uzun bagaj bölmesi, spoiler ve arka kısmı boydan boya kaplayan LED stoplar diğer dikkat çeken detaylar.

İç mekanda 6 adet tekli koltuğa sahip olan konseptin her koltuğu 30 farklı yöne ayarlanabilirken iki kollu direksiyon simidi ve dijital gösterge paneli sade bir kokpit görünümü sunmuş. Orta konsolda büyük bir dokunmatik ekran yer alırken geniş ara konsolun önünda şık tasarımlı kumanda düğmeleri yer alıyor. Bir ve ikinci sıra koltukların kafalıklarınaysa geniş ekranlar eklenmiş.

Bagaj bölümünde tavana kadar özel gözlere sahip olan aracın kaputu altında, Ford grubunun diğer bazı seri üretim araçlarında da görev yapan çift turbo beslemeye sahip, 3.5 litre hacimli v6 motor görev yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER