Lamborghini Huracán LP 610-4

Gallardo'nun varisi sessiz sedasız tanıtıldı.

Lamborghini Huracán LP 610-4

Lamborghini markasının en çok satılan modeli Gallardo tarih oldu. Bu aracın yerine geçecek otomobil içinse bekleme sanıldığı kadar uzun olmadı. Yeni boğanın ismi Huracán.

Şık görünen tasarımında Lamborghini standartlarında bir sürpriz olmayan otomobilin ince LED aydınlatma grubu, öne doğru çıkıntı yapan tamponu, yanlarda yer alan büyük hava girişleri, spoiler şeklinde tasarlanmış arkası, büyük difüzörü ve dört çıkışlı egzoz sistemi dikkat çeken detaylar arasında sayılabilir.

İç mekanında daha köşeli bir tasarım hakim olan Huracán'ın altıgen havalandırma ızgaraları tekli olarak yerleştirilirken direksiyon simidinin alt kısmı düzleştirilmiş. Arkası boşaltılmış orta konsolun üst kısmında bulunan üç gösterge dijitalken aracı çalıştırmaya yarayan düğme kırmızı bir kapağın arkasına gizlenmiş.

Vites topuzunun tasarımı da köşeli olan araçta kullanılan gösterge paneli de tamamen dijital. Direksiyon simidi arkasına büyük boyutlu vites değiştirme kulakçıkları ekleyen Lamborghini karbon seramik fren disklerini standart donanıma eklemiş.Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olan otomobilin ağırlığını 1.422 kg'da tutuan firma kaputun altına 610 beygir güç, 560 Nm tork üretebilen 5.2 litre hacimli bir v10 motor yerleştirmiş. Sürüş karakteristikleri değiştirilebilen çift kavramalı yarı otomatik şanzımanla donatılan Huracán 0'dan 100 km/s sürate 3.2 saniyede ulaşabilirken 200 km/s sürate 9.9 saniyede ulaşılabiliyor. Maksimum ürati 325 km/s'in üzerine çıkan araç Start/Stop sayesinde 12.5 litre/100 km'lik ortalama yakıt tüketim değeri sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2013, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER