Yılın otomobili: Alfa Romeo Giulia QV

Alfa Romeo, Giulia QV modeli ile ödülleri topladı. Yılın otomobili ve yılın en iyi otomobili seçilen Giulia QV, Ferrari'nin alt yapısıyla düzenlendi.

Yılın otomobili: Alfa Romeo Giulia QV

Alfa Romeo firması, Guilia modeli ile ödüllere doymuyor. Dünya çapında tanıtımdan tanıtımından bugüne birçok uluslararası nitelikte ödülün sahibi olmayı başaran Alfa Romeo Giulia’nın en güçlü versiyonu Quadrifoglio İngiltere’den de ödüller aldı. Alfa Romeo’nun sportif sedanı Giulia Quadrifoglio, BBC Top Gear dergisi ve okurları tarafından 2 kategoride birden ödüle layık görüldü.
 
İngilizlerin prestijli Otomobil yayınlarından BBC Top Gear Dergisi, Alfa Romeo Giulia QV’yi “Yılın Otomobili” seçerken, Top Gear okurlarının oylarıyla belirlenen “Yılın En İyi Otomobili” ödülü de yine Alfa Romeo Giulia’ya gitti. Top Gear Dergisi, Alfa Romeo’nun çok konuşulan bu yeni modeliyle ilgili; “Giulia modern ve ileri teknoloji ürünü olarak dikkatleri üzerinde topluyor. Kullanıcılarına sunduğu yalınlık da oldukça etkileyici. Güçlü motor, yol tutuş ve güzellik hepsi bir arada bu modelde toplanmış. Giulia tüm bu üstün özelliklerin birleşimini çok iyi şekilde sunuyor.” açıklamasında bulundu.       
   
Mühendislerin Ferrari altyapısıyla düzenlediği altı silindirli turbo  benzinli motora sahip Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 510 HP’lik bir güce sahip  ve 0-100 kilometre/saat hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlıyor. Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’nun güç ve tork üreten motoru, elektronik olarak kontrol edilen silindir kapatma sistemine sahip ve aynı zamanda yakıt tasarrufu sunuyor. Kusursuz bir güç-ağırlık oranı sağlamak için ultra hafif materyaller kullanılarak üretilen Alfa Romeo Giulia’da, tahrik mili, kaporta ve tavan için  karbon fiber, kapılar ve çamurluklar gibi farklı birçok gövde elemanlarına ek olarak motor, fren ve süspansiyon (ön kapaklar, ön ve arka çerçeveler dahil) için  alüminyum kullanılıyor. Sürücünün seçimine bağlı olarak aracın dinamik davranışını değiştiren  yenilenmiş Alfa DNA’sına sahip olan Giulia, dinamik, doğal, ileri düzeyde  verimliliğin yanında Quadrifoglio versiyondaki yarış moduyla da dikkati çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER