Kia Optima Sportswagon tanıtıldı

Kia'nın şık görünümlü sedan modeline Station Wagon takviyesi

Kia Optima Sportswagon tanıtıldı
HABERİN GALERİSİ
Kia Optima Sportswagon

Kia Optima Sportswagon

Avrıpa pazarında, D segmenti otomobillerin üçte ikisinin station wagon olması gerçeği bütün üreticileri bu tip araçları piyasaya sürmeye zorluyor. Özellikle Amerika kıtasında sedan modeliyle başarılı satış rakamları yakalayan Kia Optima'nın daha değişken bagaj hacmi sunan üyesi Sportswagon'un doğumundaki neden de bu.

2015 yılında tanıtılan Sportspace konseptiyle araçtan beklentileri üst düzeye çıkaran Güney Kore merkezli üreticinin seri üretimde tasarımı sadeleştirdiği görülebiliyor. Geniş ön panjur, LED sis farları ve sportif tasarımlı tamponuyla görünüm açısından hantal olmayan aracın tasarımı, C sütununa kadar sedan seçenekle aynı.

Bu bölümden sonra da dinamik çizgisi devam eden Kia Optima Sportswagon'da ince uzun tasarıma sahip LED stoplar, spoiler, yüzgeç anten, neredeyse hiç çıkıntı yapmayan tampon ve oval egzoz çıkışı dikkat çekiyor.

GT paketiyle alınan araçlardaysa daha sportif görünüme sahip ön tampon, farklı tasarıma sahip jantlar, daha geniş yan etekler, çift egzoz çıkışı, kırmızı renkli kaliperler ve difüzör bulunuyor.

İç mekanda ön bölüm sedan kardeşten alınırken arkada biraz daha ferah bir yaşam alanı elde edilmiş. Bunun dışında sunulan 467 litre bagaj hacmi çok geniş olmasa da en azından değişkenlik olarak sedan kardeşinkinden üstün.

Kaputu altında Türkiye pazarı için henüz iyi haber bulunmayan Kia Optima Sportswagon'un turbo Diesel motoru 1.7 litre hacimliyken 2 litre hacimli benzinli ünitelerin biri atmosferik, diğeriyse turbo beslemeli.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER